Share This Article
Zestaw DIY baterii 16S dla budowniczych pakietów: stalowa obudowa, inteligentny BMS i kompletny zestaw akcesoriów do pryzmatycznych ogniw LiFePO4 klasy 280 Ah — dostarczany jako zestaw do samodzielnego montażu, pod Twoją marką.
Zestaw opisany jak komponent — nie gotowa bateria
Ta strona jest dla monterów, instalatorów fotowoltaiki i dystrybutorów, którzy budują własne pakiety 51,2 V: Ty pozyskujesz ogniwa, my koordynujemy wokół nich obudowę, BMS i osprzęt. Szesnaście ogniw pryzmatycznych 3,2 V połączonych szeregowo daje pakiet o nominalnym napięciu 51,2 V; przy ogniwach 280 Ah jest to ok. 14,3 kWh energii znamionowej — roboczy rozmiar do domowego magazynu energii słonecznej i systemów poza siecią. Tym, czym ten zestaw nie jest, jest gotowa bateria: w środku nie ma ogniw, chyba że zamówisz wariant, który je zawiera, i niczego na tej stronie nie należy czytać jako produktu gotowego do instalacji.
Zestaw dostarczamy w trzech wariantach. Rynek używa luźnych określeń w rodzaju „kompletny zestaw” wobec wszystkich trzech, dlatego każdy wariant definiujemy przez to, co fizycznie znajduje się w pudełku:
| Wariant | Co jest w pudełku | Co zapewniasz Ty |
|---|---|---|
| 1 — Zestaw z samą obudową | Stalowa obudowa i zestaw akcesoriów: szyny szeregowe, płytki pomiarowe lub wiązka balansująca, zestaw izolacji, zaciski główne, osprzęt zabezpieczający, elementy złączne | Twoje ogniwa i Twój własny BMS |
| 2 — Zestaw obudowa + BMS (oferta standardowa) | Wszystko z wariantu 1 oraz dopasowany inteligentny BMS 16S i wyświetlacz. To jest konfiguracja, którą mają na myśli oferty z hasłem „Battery Case + BMS + Accessories (Cells Not Included)” | Twoje ogniwa |
| 3 — Kompletny zestaw z ogniwami | Wszystko z wariantu 2 oraz 16 dobranych ogniw klasy A modelu potwierdzonego w zamówieniu | Tylko montaż |

Jeśli potrzebujesz tylko samej płytki zabezpieczającej, zobacz nasze samodzielne inteligentne płytki BMS. Jeśli wolisz w ogóle nie montować, ta sama pojemność istnieje jako gotowy produkt w naszej gamie baterii LiFePO4 51,2 V 280 Ah.
Referencyjna konfiguracja standardowa
Poniższa tabela to konfiguracja referencyjna, od której zaczyna większość kupujących. Jest punktem wyjścia pisemnej specyfikacji, nie zablokowaną pozycją katalogową — następna sekcja wypisuje, co można zmienić.
| Pozycja | Konfiguracja referencyjna | Podstawa |
|---|---|---|
| Format pakietu | 16S (16 × ogniwa 3,2 V), nominalnie 51,2 V; ok. 14,3 kWh przy ogniwach 280 Ah | Ustalone konstrukcją zestawu |
| Format obudowy | Pozioma obudowa stalowa, do montażu w racku / sztaplowania; format pionowy wolnostojący jako opcja | Opcja — patrz matryca poniżej |
| Rozmiar obudowy, zakres referencyjny | Pozioma ok. 680–770 × 410–447 × 250–270 mm; pionowa ok. 412–450 × 260–270 × 815–825 mm | Zakres referencyjny między głównymi rynkowymi obudowami tej klasy — dokładny rysunek potwierdzany przy zamówieniu |
| Układ ogniw | 2 rzędy × 8 ogniw, z płytami końcowymi dociskowymi | Ustalone konstrukcją zestawu |
| BMS (warianty 2/3) | Inteligentny BMS 16S typu falownikowego, klasa prądu ciągłego 150 A lub 200 A, komunikacja z falownikiem przez CAN, monitoring przez Bluetooth | Rodzina marki i model potwierdzane przy zamówieniu |
| Zabezpieczenie główne | Bezpiecznik lub wyłącznik instalacyjny klasy 250 A w torze głównym | Potwierdzane dla danej konfiguracji |
| Wyświetlacz | Wyświetlacz LCD / dotykowy montowany w wariantach z BMS; nie występuje w wariancie z samą obudową | Zależne od wariantu |
| Zaciski główne | Para zacisków P+ / P−, klasa 300 A | Potwierdzane dla danej konfiguracji |
Jedna uczciwa uwaga o wymiarach obudowy: opublikowane rozmiary obudów tej klasy różnią się o kilka centymetrów między wytwórcami — a czasem między kanałami tego samego wytwórcy — ponieważ jedni podają goły korpus, a inni uwzględniają zaciski i uchwyty. Dlatego podajemy tu zakres, a dokładny rysunek obudowy wraz z podstawą pomiaru ustalamy w potwierdzeniu Twojego zamówienia, zamiast drukować jedną liczbę, z której musielibyśmy się wycofać.
Opcje konfiguracji — nic nie jest zablokowane
| Wymiar | Opcje | Uwagi |
|---|---|---|
| Wariant dostawy | Sama obudowa / obudowa + BMS / obudowa + BMS + ogniwa | Patrz tabela wariantów powyżej |
| Format obudowy | Pozioma sztaplowania; format pionowy wolnostojący na kółkach; wymiary niestandardowe dla programów wolumenowych | Rozmiary niestandardowe to pozycja OEM, potwierdzana dla danego projektu |
| Ogniwa w zestawie (wariant 3) | EVE LF280K / LF280K V3, CATL 280 Ah, Hithium 280 Ah, REPT 280 Ah | Forma zacisków potwierdzana względem fizycznej partii |
| Ścieżka podniesienia do 314 Ah | Ta sama rodzina obudów przyjmuje także ogniwa klasy 314 Ah | Patrz FAQ i sekcja kompatybilności |
| Rodzina BMS | JK inverter BMS (aktywne balansowanie, protokoły CAN dla falowników) / JBD (balansowanie pasywne, opcje UART-RS485-CAN) / Daly (klasyczne linie pasywne lub z aktywnym balansowaniem) | Opcje kategorialne — marka i model w Twoim zestawie są potwierdzane pisemnie przy zamówieniu, nigdy nie są zakładane z góry |
| Prąd ciągły BMS | Klasa 100 A / 150 A / 200 A | Dobieraj według falownika i profilu obciążenia, nie według etykiety ogniwa |
| Balansowanie | Aktywne 1 A lub 2 A albo pasywne, zależnie od rodziny BMS | Aktywne balansowanie zarabia na siebie przy dużych ogniwach 280 Ah |
| Komunikacja | CAN (falownik), RS485, monitoring w aplikacji przez Bluetooth | Nazwij model falownika, aby dopasowanie protokołu CAN było potwierdzone, a nie tylko oczekiwane |
| Wyświetlacz | Wyświetlacz dotykowy (klasa 4,3 cala) / LCD / brak | „Brak” dotyczy wariantu z samą obudową |
| Maty grzewcze | Opcjonalny dodatek | Nie są wyposażeniem standardowym. Dodaj je, jeśli pakiet będzie ładowany poniżej 0 °C; to coś innego niż niskotemperaturowe zabezpieczenie ładowania w BMS |
| Jednostka gaszenia pożaru | Aerozolowa jednostka gaśnicza w niektórych konfiguracjach | Opcjonalna, dostępność potwierdzana przy zamówieniu |
| Wygląd OEM | Kolor obudowy, Twoje logo i etykiety, tabliczka znamionowa, instrukcja i opakowanie | Patrz sekcja OEM / ODM |
Kompatybilność ogniw: ślad klasy 280 Ah
Zestaw zbudowany jest wokół jednej rodziny śladu ogniw. Ogniwa pryzmatyczne 280 Ah i 314 Ah głównych wytwórców ją współdzielą — ok. 174 mm długości, do 72 mm grubości i do ok. 207,5 mm wysokości z zaciskami:
| Ogniwo | Pojemność | Rozmiar (Dł. × Gr. × Wys., mm) | Zaciski |
|---|---|---|---|
| EVE LF280K / LF280K V3 | 280 Ah | 173,7 × 72,0 × 207,5 (z zaciskami) | Spawany sworzeń M6, wersje jedno- lub dwuotworowe |
| CATL 280 Ah | 280 Ah | 173,9 × 71,7 × 207,2 | Sworzeń M6 spawany laserowo |
| Hithium 280 Ah | 280 Ah | 174,7 × 71,65 × 207,11 | Sworzeń M6 (wersja na rynek DIY) |
| REPT 280 Ah | 280 Ah | 173,93 × 71,55 × 207,23 | Opublikowane źródła są sprzeczne (M4 wobec M6) — potwierdzane względem fizycznej partii, zanim szyny zostaną rozwiercone |
| EVE MB31 / CATL 314 Ah / Hithium 314 Ah | 314 Ah | Ta sama rodzina śladu (173,7–174,3 × ok. 71,7 × ok. 207,2) | Wersje ze sworzniem M6 |
Zasada kompatybilności jest mechaniczna, nie handlowa: ogniwo pasuje, jeśli jego ślad mieści się w powyższej rodzinie oraz jego forma zacisków odpowiada rozwierceniu szyn. Sama klasa pojemności nie jest standardem mechanicznym — ogniwa sprzedawane jako „280 Ah” mogą różnić się o kilka milimetrów między wytwórcami. Prześlij w zapytaniu dokładny model ogniwa, a dopasowanie potwierdzimy na piśmie. Jeśli wciąż wybierasz ogniwa, nasz przewodnik o doborze ogniw LiFePO4 do montażu pakietów oraz gama pryzmatycznych ogniw 280 Ah / 314 Ah są właściwymi punktami startu; ogniwa są także wypisane na naszej hurtowej stronie ogniw.
Co zawiera zestaw akcesoriów

- 15 miedzianych szyn szeregowych — pakiet 16S potrzebuje jednego połączenia na każde złącze ogniw, czyli liczby ogniw w szeregu minus jeden; liczba wynika z formatu, a nie z pakietu marketingowego
- Zestaw szyn przyłączeniowych BMS — połączenia toru głównego między blokiem ogniw, BMS a zaciskami (osobny zestaw od połączeń szeregowych)
- Płytki pomiarowe ×2 albo wiązka przewodów balansujących — dwie rynkowe formy tego samego zadania: doprowadzenie 17 odczepów pomiarowych (B0–B16) do BMS we właściwej kolejności
- Zaciski główne P+ / P−, klasa 300 A
- Bezpiecznik lub wyłącznik instalacyjny klasy 250 A toru głównego
- Wyświetlacz (warianty z BMS)
- Uchwyty do przenoszenia ×4 na obudowach poziomych
- Zestaw izolacji — płyty epoksydowe / włókniste między ogniwami a obudową, podkładki EVA między ogniwami
- Pakiet elementów złącznych — śruby zacisków, wkręty obudowy i pokrywy
Dokładne liczby elementów izolacji i złącznych wynikają z listy materiałowej obudowy z Twojego zamówienia i są wypisane w potwierdzeniu zamówienia — dostawcy bardzo różnią się tymi liczbami, a my wolimy potwierdzić nasze na piśmie, niż kopiować listę pakowania konkurencji.
Montaż: szesnaście ogniw w działający pakiet 51,2 V
- Sprawdź ogniwa, zanim cokolwiek przykręcisz. Porównaj napięcie spoczynkowe i rezystancję wewnętrzną wszystkich 16 ogniw i sprowadź je do wspólnego stanu naładowania. Rozrzut, który tu zignorujesz, staje się niezrównoważeniem, za którym gonisz przez całe życie pakietu.
- Najpierw izolacja. Płyty epoksydowe lub włókniste między blokiem ogniw a stalową obudową, separatory między ogniwami. Stalowe obudowy i puszki ogniw pryzmatycznych nigdy nie mogą polegać wyłącznie na własnej folii ogniwa.
- Ustaw układ 2 × 8 pod równomiernym dociskiem. Dopasuj płyty końcowe i opaskę ciasno i równomiernie — ogniwa pryzmatyczne LFP chcą umiarkowanego, równomiernego docisku, a nie maksymalnej siły. Momenty dokręcania pochodzą z instrukcji wytwórcy ogniw dla Twojego dokładnego modelu i są podane w dokumentacji zestawu; nie istnieje uniwersalna liczba, a każdy, kto podaje Ci ją bez nazwania ogniwa, zgaduje.
- Podłącz obwody pomiarowe przed torem mocy. Zamontuj płytki pomiarowe lub wiązkę balansującą od B0 w górę i zweryfikuj, że każdy odczep odczytuje się w kolejności, zanim którakolwiek szyna poprowadzi prąd.
- Przykręć szyny szeregowe po kolei — 15 połączeń, biegunowość sprawdzona dwukrotnie. Pracuj od minusa ogniwa 1 do plusa ogniwa 2 i dalej, sprawdzając biegunowość na każdym kroku miernikiem, a nie okiem.
- Okabluj tor główny BMS i zabezpieczenie. B− do minusa pierwszego ogniwa, P− na zewnątrz do zacisku obciążenia, bezpiecznik lub wyłącznik w linii głównej, potem zacisk P+. Potwierdź, że BMS budzi się i odczytuje wszystkie 16 napięć ogniw, zanim założysz pokrywę.
- Nadzoruj pierwszy pełny cykl. Obserwuj napięcia poszczególnych ogniw w aplikacji lub na wyświetlaczu przez pierwsze ładowanie. Ogniwo, które ucieka w pierwszym cyklu, taniej naprawić przy stole montażowym, a drożej znaleźć w instalacji klienta.
- Zamknij i zapisz konstrukcję. Zapisz na karcie budowy partię ogniw, model BMS i ustawienia. Ten zapis upraszcza rozmowy gwarancyjne i powtarzalne zamówienia.
Konieczne słowo o tym, kto powinien to robić: pakiet 51,2 V 280 Ah magazynuje ok. 14 kWh i może oddać bardzo wysokie prądy zwarciowe. Montaż należy do przeszkolonych techników pracujących narzędziami izolowanymi. Jeśli Twój zakład ich nie ma, kup gotową baterię — to uczciwa rekomendacja, a gotowa gama jest w naszej linii baterii magazynujących energię.
Gdzie pakiet DIY 14 kWh zarabia na siebie
- Domowy magazyn energii słonecznej pod własną etykietą — instalatorzy i dystrybutorzy budujący ESS pod własną marką dla domowej fotowoltaiki, główny przypadek użycia tego formatu; zobacz też nasze strony domowego magazynu energii i magazynu energii słonecznej
- Zasilanie poza siecią — domki, gospodarstwa i małe obiekty komercyjne, gdzie pakiet jest serwisowany lokalnie, a lokalnie zmontowana jednostka jest łatwiejsza do wsparcia niż importowana gotowa bateria
- Linie produkcyjne monterów — warsztaty zamieniające importowane ogniwa w pakiety o certyfikowanej lokalnej zawartości dla swojego rynku
- Projekty awaryjne i hybrydowe — konstrukcje awaryjne telekomunikacji, rolnictwa i małego przemysłu montowane wokół lokalnie magazynowanej obudowy i platformy BMS
OEM / ODM: Twoja marka, Twoja specyfikacja
Format zestawu istnieje dla kupujących, którzy sprzedają pod własną nazwą. Opcje OEM obejmują kolor obudowy, logo i etykiety znamionowe, instrukcje i opakowanie; opcje konfiguracyjne obejmują rodzinę i klasę prądową BMS, układ zacisków, wyświetlacz oraz — w wariancie 3 — model ogniw, wokół którego zestaw jest zbudowany. Przy programach wolumenowych wymiary obudowy mogą powstać według specyfikacji projektu zamiast standardowego typoszeregu.
Nasza rola w tym procesie to koordynacja: wymagania są potwierdzane w pisemnej specyfikacji, zestawiane z możliwościami partnerów produkcyjnych, a uzgodnione punkty kontrolne i dokumenty obsługujemy po stronie eksportu. To specyfikacja potwierdzona w dokumencie zamówienia wiąże dostawę — a nie ta strona internetowa, dlatego każda zmienna pozycja powyżej jest oznaczona jako „potwierdzana przy zamówieniu”. Zacznij od naszej strony koordynacji OEM i ODM albo listy kontrolnej zapytania ofertowego OEM / ODM, jeśli chcesz pełną listę dokumentów.
Co przesłać nam do wyceny
- Wariant — sama obudowa, obudowa + BMS albo komplet z ogniwami
- Model ogniwa — dokładne ogniwa, które zamontujesz (albo poproś nas o ich dostawę w wariancie 3)
- Klasa prądowa BMS i model falownika — aby prąd ciągły i protokół CAN były potwierdzone względem Twojego rzeczywistego falownika
- Format obudowy — pozioma sztaplowania lub pionowa oraz każde ograniczenie wymiarowe Twojej instalacji lub racku
- Ilość i miejsce przeznaczenia — zestaw próbny do oceny albo przewidywany stały wolumen, plus port przeznaczenia
Jedna zaleta logistyczna, wokół której warto planować: warianty 1 i 2 nie zawierają ogniw, więc wysyłane są jako ładunek ogólny — bez frachtu towarów niebezpiecznych dla baterii litowych. Wielu kupujących wysyła zestawy standardowym frachtem, a ogniwa pozyskuje osobną, zoptymalizowaną trasą; wariant 3 wysyłany jest jako regulowany ładunek litowy, jak każda przesyłka ogniw. Dokładne wymiary pakowania i masy Twojej konfiguracji są podane w wycenie.
Lektura powiązana przed zapytaniem: przewodnik doboru BMS do wymiarowania płytki, nasza seria baterii rack 51 V z alternatywami gotowych formatów oraz pełna gama na stronie baterii LiFePO4 48 V.
Najczęstsze pytania
Czy ta obudowa przyjmie także ogniwa 314 Ah?
Tak — to jest dla tego formatu normalne, a nie naciągane. Ogniwa 280 Ah i 314 Ah współdzielą tę samą rodzinę śladu, a główne obudowy tej klasy są znamionowane na ogniwa w zakresie 280–314 Ah (niektóre do 330 Ah). Potwierdź w zapytaniu swój dokładny model 314 Ah — EVE MB31, CATL 314 Ah, Hithium 314 Ah lub inny — ponieważ szyny wiercone są pod formę zacisków, a nie pod pojemność. Dedykowana strona zestawu 314 Ah jest częścią tej samej serii.
Czy muszę kupić BMS od Was?
Nie. Wariant 1 to sama obudowa właśnie dla kupujących z własną platformą BMS. Prosilibyśmy jedynie o informację, jaką płytkę planujesz zamontować: pozycja montażu BMS w obudowie, wycięcie na wyświetlacz i osprzęt zabezpieczający są układane wokół klasy płytki, a taniej jest potwierdzić to dopasowanie na papierze, niż odkryć je przy stole montażowym.
Jakiej marki BMS będzie miał mój zestaw?
Tę potwierdzoną w Twoim zamówieniu — celowo. Płytki klasy JK, JBD i Daly są wszystkie w zestawie opcji, o różnych typach balansowania, klasach prądowych i opcjach komunikacji, a właściwy wybór zależy od Twojego falownika i punktu cenowego. Zamiast drukować tu markę i podmieniać ją później, marka, model i ustawienia są wpisywane do specyfikacji zamówienia. Jeśli komunikacja z falownikiem ma znaczenie, nazwij model falownika w zapytaniu.
Jaką objętość frachtową zajmuje zestaw?
Przy referencyjnych rozmiarach obudowy jedna obudowa pozioma zajmuje ok. 0,07–0,09 m³ przed paletyzacją; formaty pionowe pakują się inaczej. Dokładne wymiary po zapakowaniu i masa brutto Twojej konfiguracji przychodzą wraz z wyceną — masy obudów różnią się między grubościami stali i formatami zbyt mocno na jedną uczciwą liczbę tutaj. Pamiętaj, że warianty 1 i 2 nie niosą ogniw, więc poruszają się jako ładunek ogólny.
Czy możecie dostarczyć także ogniwa?
Tak — to jest wariant 3: 16 dobranych ogniw klasy A potwierdzonego modelu, dostarczonych z zestawem do Twojego własnego montażu. Jeśli wolisz pozyskiwać ogniwa osobno, nasza gama pryzmatycznych ogniw 280 Ah / 314 Ah obejmuje kompatybilne modele, a wariant 1 lub 2 utrzymuje stronę obudowy niezależną.
Czy mata grzewcza jest w zestawie?
Nie — maty grzewcze są opcjonalnym dodatkiem, potwierdzanym przy zamówieniu, i mówimy to wprost, bo niektóre oferty sugerują co innego. Dodaj je, jeśli gotowy pakiet będzie ładowany poniżej 0 °C. To coś innego niż niskotemperaturowe odcięcie ładowania w BMS, które jest ustawieniem ochronnym samej płytki.
Seria zestawów DIY
Ta strona dotyczy modelu 51,2 V 280 Ah z ośmiomodelowej serii zestawów DIY: 12,8 V 100 Ah / 280 Ah / 314 Ah (4S), 25,6 V 280 Ah / 314 Ah (8S) oraz 51,2 V 100 Ah / 280 Ah / 314 Ah (16S). Każdy model ma własną stronę, ponieważ obudowy, rodziny ogniw i szczegóły montażu naprawdę się różnią — modele 280 Ah i 314 Ah współdzielą tu rodzinę obudów, podczas gdy modele 100 Ah używają zupełnie innego formatu ogniw. Pozostałe siedem modeli serii: zestaw DIY 51,2 V 314 Ah, zestaw DIY 51,2 V 100 Ah, zestaw DIY 25,6 V 280 Ah, zestaw DIY 25,6 V 314 Ah, zestaw DIY 12,8 V 280 Ah, zestaw DIY 12,8 V 314 Ah oraz zestaw DIY 12,8 V 100 Ah. Pełna gama produktów znajduje się na stronie Products.
Wersja angielska tej strony: 51.2V 280Ah DIY kit (English).
Poproś o wycenę tego zestawu: Złóż zapytanie DIY-Kit-48V280 · WhatsApp: +86 159 8945 0735
Share This Article

