Share This Article
Een 8S-zelfbouwkit voor packbouwers: stalen accubak, slimme BMS en de complete accessoireset voor prismatische LiFePO4-cellen van de 280 Ah-klasse — platte of 4×2-indeling, geleverd als bouwpakket, door u gemonteerd, onder uw eigen merk.
Wat een 8S-kit verandert ten opzichte van 12 V
Dit is het eerste model in de serie waarbij het pack een systeemaccu wordt in plaats van een vervangingsaccu. Acht prismatische cellen van 3,2 V in serie geven nominaal 25,6 V; bij de 280 Ah-klasse is dat circa 7,2 kWh — het bedrijfspunt van systemen van 24 V voor de watersport, off-grid-huishoudens, industriële voertuigen en kleine commerciële opslag. Een pack van 24 V halveert de stroom bij gelijk vermogen ten opzichte van een opbouw van 12 V, en dat is waarom dit formaat bestaat: de kabels, de BMS-klasse en de aansluitingen werken allemaal op een praktischer stroomniveau.
Het andere dat bij 8S verandert, is een keuzemoment dat bij 4S niet bestaat: de geometrie van de accubak. Acht cellen met de voetafdruk van 173,7 × 71,7 mm kunnen in de behuizing liggen als één enkele rij — circa 600 mm lang en 175 mm breed — of in twee rijen van vier, het formaat 4×2 genoemd in de referentietabellen van de gevestigde behuizingsleveranciers — circa 390 mm lang en bijna 350 mm breed. Welke indeling een project vraagt, wordt beslist door de ruimte, niet door een voorkeur: lange, smalle ruimten in boten nemen de platliggende accubak, vierkante energieopslaginstallaties op de grond nemen de 4×2. Deze pagina behandelt beide als volwaardige configuraties, en in de offerte wordt bij naam bevestigd wat u krijgt.
De kit wordt, zoals de hele serie, in drie niveaus geleverd. De markt gebruikt losse termen als «complete kit» voor alle drie, dus definiëren wij elk niveau aan de hand van wat er fysiek in de doos zit:
| Niveau | Wat zit er in de doos | Wat levert u zelf |
|---|---|---|
| 1 — Kit met alleen accubak | Accubak in de gekozen indeling plus accessoireset: koperen busbars voor de serieverbindingen, meetprint of balanceerkabelboom, isolatieset, hoofdaansluitingen, beveiligingshardware, bevestigingsmateriaal | Uw cellen en uw eigen BMS |
| 2 — Kit accubak + BMS (standaardaanbod) | Alles uit Niveau 1, plus een gemonteerde slimme 8S-BMS. Dit is de configuratie die wordt bedoeld wanneer een aanbieding vermeldt “Battery Case + BMS + Accessories (Cells Not Included)” | Uw cellen |
| 3 — Complete kit met cellen | Alles uit Niveau 2, plus 8 op elkaar afgestemde Grade A-cellen van 280 Ah van het model dat in uw bestelling is bevestigd | Alleen de montage |

Hebt u alleen de beveiligingsprint zelf nodig, bekijk dan onze losse slimme BMS-printen. Wilt u liever helemaal niet monteren, dan staat de kant-en-klare unit in onze 24V 280Ah zonne-accubank. Kopers in Nederland vinden ook onze pagina voor de Nederlandse markt: LiFePO4-accu’s voor Nederland: thuisbatterijen en packs voor distributeurs en installateurs.
Referentie-standaardconfiguratie
De tabel hieronder is de referentieopbouw waarmee de meeste kopers beginnen. Twee details verdienen het om gelezen te worden in plaats van overgeslagen. Ten eerste, de maten van de accubak: er bestaan in dit formaat twee gepubliceerde familielijnen van behuizingen naast elkaar — één grote behuizingsleverancier publiceert de platte configuratie op 637 × 215 × 300 mm en de 4×2 op 390 × 353 × 297 mm (buitenmaten), terwijl een ander de platte configuratie publiceert op 570 × 180 × 285 mm en de 4×2 op 390 × 350 × 285 mm. Beide zijn geldige referenties; geen van beide is «dé» maat. De meetbasis wordt nooit bij één van beide gepubliceerd, dus behandelen wij de exacte tekening van uw accubak als een bevestigd orderonderdeel, niet als titel van een webpagina. Ten tweede, de BMS-klasse: bij 25,6 V is het referentiebereik bevestigd door de planningsinformatie van de printleverancier — circa 5,12 kW (klasse 200 A) tot circa 7,68 kW (klasse 300 A) geleverd vermogen.
| Onderdeel | Referentieconfiguratie | Basis |
|---|---|---|
| Packformaat | 8S (8 × cellen van 3,2 V), nominaal 25,6 V; ≈7,2 kWh met cellen van 280 Ah | Vastgelegd door het ontwerp van de kit |
| Celindeling | Eén rij van 8 cellen (platliggend), of twee rijen van 4 (4×2) — gekozen aan de hand van de inbouwruimte | Keuze van de koper, bevestigd per bestelling |
| Uitvoering accubak | Accubak van gepoedercoat staal met deksel en hoofdaansluitingen op het deksel (de platformvorm van de familie); afgesloten waterdichte behuizing als optie | Optie — zie de matrix hieronder |
| Maat accubak — platte indeling | Gepubliceerde verwijzingen bij leveranciers: 637 × 215 × 300 mm, en 570 × 180 × 285 mm — twee familielijnen, de meetbasis is nergens gepubliceerd | Referentiebereik — de exacte tekening wordt per bestelling bevestigd |
| Maat accubak — indeling 4×2 | Gepubliceerde verwijzingen bij leveranciers: 390 × 353 × 297 mm, en 390 × 350 × 285 mm | Referentiebereik — de exacte tekening wordt per bestelling bevestigd |
| BMS (Niveau 2/3) | Slimme 8S-BMS (24 V), klasse 200 A continu als norm, 250 A en 300 A op aanvraag; geleverd vermogen ≈5,12 kW bij 200 A tot ≈7,68 kW bij 300 A | Merkfamilie en model worden per bestelling schriftelijk bevestigd |
| Hoofdbeveiliging | Zekering of automaat, afgestemd op de BMS-klasse | Waarde en type per kit — bevestigd per configuratie |
| Display | LCD- of touchdisplay op sommige configuraties met BMS; niet inbegrepen bij het niveau met alleen accubak | Per kit — bevestigd per bestelling |
| Hoofdaansluitingen | Aansluitingen op het deksel aan de P+ / P−, afgestemd op de stroomklasse | Bevestigd per configuratie |
Configuratieopties — niets ligt vast
| Dimensie | Opties | Opmerkingen |
|---|---|---|
| Leveringsniveau | Alleen accubak / Accubak + BMS / Accubak + BMS + cellen | Zie de niveautabel hierboven |
| Celindeling in de behuizing | Platliggend (één rij) / 4×2 (twee rijen) | De beslissende configuratiekeuze van dit model — beslist door de inbouwruimte |
| Uitvoering accubak | Stalen platformbehuizing; afgesloten waterdichte behuizing; maatwerk voor volumeprogramma’s | Maatwerk is een OEM-onderdeel, bevestigd per project |
| Gemonteerde cellen (Niveau 3) | EVE LF280K / Grade A-cellen van de 280 Ah-klasse van bevestigde equivalente modellen | De poolvorm wordt aan de fysieke partij getoetst en bevestigd |
| Upgradepad | Dezelfde kit accepteert alle cellen van de familie van de 280–314 Ah-klasse (voetafdruk 173,7–174,7 × 71,55–72,0 mm) | Eén accubakplatform dekt ook varianten van 314 Ah — zie de kit van 25,6 V 314 Ah |
| BMS-familie | JK (actieve balancering, Bluetooth ingebouwd) / JBD (passieve balancering, Bluetooth-module, RS485- en verwarmingsopties) / Daly (klassieke passieve lijnen, of de lijn met actieve balancering) | Opties per categorie — het merk en model in uw kit worden per bestelling schriftelijk bevestigd, nooit verondersteld |
| Continue stroom van de BMS | Klasse 200 A / 250 A / 300 A | 200 A is de norm; 300 A bereikt ≈7,68 kW aan geleverd vermogen — stem af op het werkelijke gebruik van uw omvormer |
| Balancering | Actief 1 A of 2 A, of passief, afhankelijk van de BMS-familie | Actieve balancering verdient haar kosten terug op cellen met groot formaat |
| Communicatie | Bluetooth-monitoring via app als norm; RS485 als optiemodule; CAN naar de omvormer is maatwerk per omvormermerk | Verdiept de omvormer zich in de accu, vermeld dan het merk van de omvormer in de aanvraag |
| Display | LCD / klein touchdisplay / geen | «Geen» is voorzien voor het niveau met alleen accubak |
| Verwarmingsmatten | Optionele uitbreiding | Geen standaarduitvoering. Voeg ze toe als het pack onder 0 °C zal laden; dit staat los van de laadbeveiliging bij lage temperatuur van de BMS |
| OEM-uiterlijk | Kleur van de behuizing, uw logo en labels, typeplaatje, handleiding en verpakking | Zie de paragraaf OEM / ODM |
Celcompatibiliteit: de familie van de 280 Ah-klasse
Eén gedeelde voetafdruk dekt alle concurrerende celreleases van de klasse — de reden dat accubak en kit multi-branding werken. Samengevat uit de specificatiebladen van de merken:
| Eigenschap | Waarde |
|---|---|
| Nominale capaciteit | 280 Ah |
| Nominale spanning | 3,2 V |
| Werkspanningsbereik, LF280K | 2,5–3,65 V (2,0 V alleen onder condities onder 0 °C) |
| Maat, EVE LF280K | 173,7 ± 0,5 × 71,7 ± 0,8 × 207,5 mm |
| Maat, EVE LF280 (klassiek, ter vergelijking) | 173,7 ± 0,5 × 71,7 ± 0,3 × 204,6 mm |
| Gewicht, LF280K | 5,42 ± 0,3 kg |
| Binnenspanningsbereik van de familie | 173,7–174,7 × 71,55–72,0 × 207,1–207,5 mm over EVE, CATL, REPT, Hithium |
| Behuizingsmateriaal / polen, LF280K | Aluminium behuizing; aluminium polen met dubbele draad, M6×L6 draadgat, schroefgedraaid |
| Cyclustarget, LF280K v3 | 8.000 cycli (gedefinieerd bij 80% restcapaciteit, 25 °C) |
| Standaard lading, LF280K | 0,5C constant (140 A), afschakelspanning 3,65 V |
| Standaard ontlading, LF280K | 0,5C constant, afschakelspanning 2,5 V |
| Temperatuurbereik, LF280K | Opladen 0–60 °C / ontladen −30–60 °C (let op: het opladen begint bij 0 °C — daarom is verwarming een serieuze optie, geen accessoire) |
| Maximale zwelkracht van de cel, LF280K | 60.000 N |
| Aanbevolen compressiekracht, LF280K | 300 ± 200 N gedurende de levenscyclus, met een einde-van-leven-bezwijkkracht van circa 3.000–5.000 N |
Het volume van cellen van 314 Ah (MB31, CATL 314 Ah, Hithium 314 Ah) valt binnen hetzelfde binnenspanningsbereik, en de gevestigde behuizingsleveranciers beoordelen dezelfde accubakken voor beide. Cellen in één string moeten echter van hetzelfde model en dezelfde partijklasse zijn — nooit verschillende capaciteiten in dezelfde serie mengen. Kiest u nog cellen, dan eindigt onze gids over het kiezen van LiFePO4-cellen voor packmontage en de groothandelspagina’s voor prismatische cellen van 280/314 Ah en cellen in het algemeen de selectie.
Wat zit er in de accessoireset

- 7 koperen busbars voor de serieverbindingen — een 8S-pack heeft één verbinding per celkoppeling nodig, dus het aantal in serie min één; het aantal volgt het formaat, geen marketingbundel. Een indeling van 4×2 gebruikt dezelfde 7 koppelingen, waarbij de rijspringende verbinding de in de fabriek gebogen of flexibele vorm van de accubak heeft
- Busbarset voor de BMS-verbinding — de verbindingen van het hoofdstroompad tussen celblok, BMS en aansluitingen (een aparte set naast de serieverbindingen)
- Meetprint, of een balanceerkabelboom — de twee marktvormen van dezelfde taak: de 9 meetaftakkingen (B0–B8) in volgorde naar de BMS leiden
- Hoofdaansluitingen P+ / P−, op het deksel gemonteerd, afgestemd op de stroomklasse
- Zekering of automaat voor het hoofdstroompad, waarde per kitconfiguratie
- Display, waar de bevestigde kit er een bevat
- Isolatieset — epoxy- / vezelplaten tussen cellen en behuizing, EVA-platen tussen de cellen
- Bevestigingsset — poolbouten, schroeven voor behuizing en deksel
De exacte aantallen isolatiestukken en bevestigingsmateriaal volgen de stuklijst van de accubak in uw bestelling en staan in de orderbevestiging — leveranciers laten deze aantallen sterk uiteenlopen, en wij bevestigen de onze liever schriftelijk dan dat wij de paklijst van een concurrent overnemen.
Montage: van acht cellen naar een werkend 25,6 V-pack
- Controleer de cellen voordat er iets wordt vastgeschroefd. Vergelijk de rustspanning en de interne weerstand van alle 8 de cellen en breng ze op een gemeenschappelijke ladingstoestand. Een spreiding die u hier negeert, wordt de onbalans die u het hele leven van het pack achtervolgt.
- Isoleer eerst. Epoxy- of vezelplaten tussen het celblok en de stalen behuizing, scheiders tussen de cellen. Stalen behuizingen en aluminium celbehuizingen mogen nooit alleen op de eigen folie van de cel vertrouwen.
- Stel het blok op in de gekozen geometrie — plat of 4×2 — en comprimeer het gelijkmatig. Het handboek van EVE geeft voor de LF280K gedurende de levenscyclus een compressiekracht van 300 ± 200 N tegen een maximale zwelkracht van 60.000 N op: matige, gelijkmatige compressie, geen maximale kracht. De aanhaalmomenten komen uit de handleiding van de cel voor uw exacte celmodel.
- Sluit de meetverbindingen aan vóór het stroompad. Monteer de meetprint of balanceerkabelboom vanaf B0 omhoog en controleer dat alle 9 de aftakkingen in volgorde uitlezen voordat een busbar stroom voert.
- Schroef de busbars in volgorde vast — 7 verbindingen, polariteit tweemaal gecontroleerd. Werk van de min van cel 1 naar de plus van cel 2 en verder door de rij; controleer bij een indeling van 4×2 de polariteit van de rijspringende verbinding twee keer met een meter voordat u haar vastschroeft.
- Bedraad het hoofdstroompad van de BMS en de beveiliging. B− naar de min van de eerste cel, P− naar buiten naar de aansluiting op het deksel, zekering of automaat in de hoofdlijn, daarna de P+-aansluiting. Controleer dat de BMS wakker wordt en alle 8 de celspanningen uitleest voordat het deksel erop gaat.
- Bewaak de eerste volledige cyclus, sluit daarna af en leg de opbouw vast. Volg de spanning per cel op de app of het display tijdens de eerste lading en noteer celpartij, BMS-model en instellingen op het opbouwblad — die registratie maakt garantiediscussies en herhaalbestellingen eenvoudig.
Een noodzakelijk woord over wie dit moet doen: een pack van 25,6 V en 280 Ah slaat circa 7,2 kWh op en kan zeer hoge kortsluitstromen leveren. De montage hoort bij opgeleide technici met geïsoleerd gereedschap. Beschikt uw bedrijf daar niet over, koop dan in plaats daarvan de kant-en-klare accu — dat is het eerlijke advies, en ons kant-en-klare assortiment van 24 V begint met de 24V 280Ah zonne-accubank en de bredere serie 24V LiFePO4-accu’s.
Waar een zelfgebouwd pack van 7,2 kWh zijn geld verdient
- Stroom voor de watersport van 24 V — grotere zeil- en werkboten, waar een accubank van één pack van 25,6 V de parallelle constructies van 12 V vervangt; zie onze pagina stroom voor de watersport
- Off-grid-huishoudens en kleine bedrijven — omvormers van 3–6 kW op een bank van 24 V; zie onze pagina off-grid stroom
- Thuisbatterijen en opslag voor kleine bedrijven — thuisbatterijen en winkelopslag, waar de geometrie van 4×2 als een vloerkast past
- Industriële voertuigen en machines — assemblagebedrijven die packs van 24 V leveren aan apparatuurprogramma’s onder hun eigen label
- Assemblagebedrijven van accu’s — één kitplatform dekt de platliggende en de 4×2-markt, zodat de voorraad behuizingen hetzelfde blijft terwijl de catalogus groeit
OEM / ODM: uw merk, uw specificatie
Het kitformaat bestaat voor kopers die onder hun eigen naam verkopen. De OEM-opties omvatten de kleur van de behuizing, uw logo en labels, handleidingen en verpakking; de configuratieopties omvatten de indeling van de behuizing, de BMS-familie en stroomklasse, de aansluitingsindeling, het display en — bij Niveau 3 — het celmodel waar de kit omheen is gebouwd. Voor volumeprogramma’s kunnen de maten van de behuizing volgens een projectspecificatie worden gemaakt in plaats van uit het standaardbereik te komen.
Onze rol in dat proces is die van leverancier en sourcing- en OEM/ODM-coördinatiepartner: de eisen worden in een schriftelijke specificatie bevestigd, afgestemd op de leveringsmogelijkheden van onze partners, en de afgesproken controlepunten en documenten worden aan de exportzijde afgehandeld. De specificatie die in uw orderdocument is bevestigd, is wat de zending bindt — niet deze webpagina; daarom is elk variabel onderdeel hierboven gemarkeerd als «per bestelling bevestigd». Begin bij onze pagina over OEM- & ODM-coördinatie of de OEM / ODM RFQ-checklist als u de volledige documentenlijst wilt.
Wat u ons stuurt voor een offerte
- Niveau — alleen accubak, accubak + BMS, of compleet met cellen
- Indeling — platte configuratie of 4×2, plus de maximale maten van de inbouwruimte
- Celmodel — de exacte cellen van 280 Ah die u gaat monteren (of vraag ons ze onder Niveau 3 te leveren)
- BMS-stroomklasse en uw omvormer of belasting — grootte van de omvormer en het piekvermogen, zodat 200 A, 250 A of 300 A aan het werkelijke gebruik wordt bevestigd; vermeld het merk van de omvormer als hij CAN-communicatie met de accu nodig heeft
- Aantal en bestemming — een voorbeeldkit ter beoordeling, of uw verwachte reguliere volume, plus de bestemmingshaven
Een logistiek voordeel dat het plannen waard is: Niveau 1 en 2 bevatten geen cellen en reizen dus als gewone vracht — geen gevaarlijke-goederenvervoer voor lithiumaccu’s. Veel kopers verschepen kits per standaardvracht en betrekken de cellen via een aparte, geoptimaliseerde route; Niveau 3 reist als gereguleerde lithiumvracht, net als elke celzending. De exacte verpakkingsmaten en -gewichten voor uw configuratie staan in de offerte.
Verwante lectuur voordat u een aanvraag doet: de BMS-keuzegids voor het dimensioneren van de print, en het vergelijkbare model dat op 51,2 V werkt — de zelfbouwkit 51,2 V 280 Ah — als uw systeemspanning nog openligt.
Veelgestelde vragen
Platte indeling of 4×2 — hoe kies ik?
Op de ruimte, niet op de prijs: de twee kosten ongeveer hetzelfde en gedragen zich elektrisch identiek. De platte configuratie (circa 600 mm lang, circa 175–215 mm breed) past in lange, smalle ruimten in boten en onder banken; de 4×2 (circa 390 × 350 mm) past in vierkante installaties op de grond en kasten voor thuisopslag. Meet de ruimte, vermeld de maximale lengte × breedte × hoogte in uw aanvraag, en de indeling volgt vanzelf — alleen uw hoogte kan de uiteindelijke tekening nog veranderen, omdat de gepubliceerde hoogtes van leveranciers variëren van 285 tot 300 mm.
Kan ik in plaats daarvan cellen van 314 Ah monteren?
Ja — cellen van 314 Ah delen de voetafdrukfamilie van de 280-klasse, en de gevestigde behuizingsleveranciers beoordelen dezelfde accubakken voor beide. Wij wijden daar een eigen pagina aan, de kit van 25,6 V 314 Ah, omdat het pack van 8 kWh als eigen productvariant wordt verkocht. Wat u niet kunt doen, is capaciteiten binnen één string mengen.
Welke BMS-stroomklasse heb ik nodig?
Begin bij uw omvormer, niet bij de cellen. Bij 25,6 V levert een BMS van 200 A circa 5,12 kW, 250 A circa 6,4 kW en 300 A circa 7,68 kW. Dimensioneren boven het vermogensplafond van de omvormer koopt niets; dimensioneren eronder beperkt het systeem of schakelt het uit onder belasting. Het laden is de andere helft van de vraag — de print beoordeelt beide richtingen, dus vermeld naast de omvormer ook uw laadbron.
Moet ik de BMS bij u kopen?
Nee. Niveau 1 bestaat juist als kit met alleen accubak, voor kopers met een eigen BMS-platform. Wat wij wel zouden vragen, is welke print u wilt monteren: de montagepositie van de BMS in de behuizing en de displayuitsparing worden rond een printklasse ingericht, en het is goedkoper die passing op papier te bevestigen dan haar op de werkbank te ontdekken.
Is een verwarmingsmat inbegrepen?
Nee — verwarmingsmatten zijn een optionele uitbreiding, per bestelling bevestigd, en wij zeggen dat er expliciet bij omdat sommige aanbiedingen anders suggereren. Bij dit formaat is de vraag ernstiger dan bij 12 V: het handboek van de LF280K stelt het opladen vanaf 0 °C in, dus elk pack van 24 V dat ‘s winters buiten of in een onverwarmde ruimte zal laden, moet de matten toevoegen of de laderbeperking accepteren. Verwarming is iets anders dan de laaduitschakeling bij lage temperatuur van de BMS, die een beveiligingsinstelling op de print zelf is.
Geeft de accu via CAN met mijn omvormer weer?
Alleen als maatwerk. Marktreferenties tonen een handvol omvormer-CAN-protocollen op aanvraag bij printen van 24 V, maar geen enkele is een universele standaardfunctie bij een kit van 24 V: het protocol moet op uw merk omvormer worden afgestemd en in de bestelling worden bevestigd. Vermeld het merk en model van de omvormer in de aanvraag als bedrade communicatie een verplicht onderdeel is.
De zelfbouwkit-serie
Deze pagina is het model van 25,6 V 280 Ah uit een serie zelfbouwkits met acht modellen: 12,8 V 100 Ah / 280 Ah / 314 Ah (4S), 25,6 V 280 Ah / 314 Ah (8S) en 51,2 V 100 Ah / 280 Ah / 314 Ah (16S). Elk model krijgt een eigen pagina omdat de behuizingen, celfamilies en montagedetails echt verschillen. De andere zeven modellen uit de serie: de zelfbouwkit 12,8 V 100 Ah, de zelfbouwkit 12,8 V 280 Ah, de zelfbouwkit 12,8 V 314 Ah, de zelfbouwkit 25,6 V 314 Ah, de zelfbouwkit 51,2 V 100 Ah, de zelfbouwkit 51,2 V 280 Ah en de zelfbouwkit 51,2 V 314 Ah. Het volledige productassortiment staat op Producten. De Engelstalige versie van deze pagina: 25.6V 280Ah DIY LiFePO4 Battery Kit.
Vraag een offerte aan voor deze kit: Start een aanvraag voor DIY-Kit-24V280 · WhatsApp: +86 159 8945 0735
Share This Article

