Share This Article
Een 4S-zelfbouwkit voor LiFePO4-accu’s, bedoeld voor packbouwers: stalen of ABS-accubak, slimme BMS en de complete accessoireset voor prismatische LiFePO4-cellen van de 280 Ah-klasse — geleverd als bouwpakket, door u gemonteerd, onder uw eigen merk.
Een bouwpakket, gespecificeerd als component — geen kant-en-klare accu
Deze pagina is bedoeld voor assemblagebedrijven, camper- en boteninbouwers en distributeurs die hun eigen 12,8 V-packs bouwen: u levert de cellen, wij coördineren de accubak, de BMS en de bevestigingsmaterialen eromheen. Vier prismatische cellen van 3,2 V in serie geven een pack met een nominale spanning van 12,8 V; met cellen van 280 Ah is dat circa 3,6 kWh — het formaat dat dubbele loodzuurbakken in campers, boten en kleine off-grid systemen grotendeels heeft vervangen. Wat deze kit niet is: een kant-en-klare accu. Er zitten geen cellen in, tenzij u het niveau bestelt waarin ze zijn inbegrepen, en niets op deze pagina mag worden gelezen als een product dat direct te installeren is.
De kit wordt in drie niveaus geleverd. De markt gebruikt losse termen als «complete kit» voor alle drie, dus definiëren wij elk niveau aan de hand van wat er fysiek in de doos zit:
| Niveau | Wat zit er in de doos | Wat levert u zelf |
|---|---|---|
| 1 — Kit met alleen accubak | Accubak plus accessoireset: koperen busbars voor de serieverbindingen, meetprint of balanceerkabelboom, isolatieset, hoofdaansluitingen, beveiligingshardware, bevestigingsmateriaal | Uw cellen en uw eigen BMS |
| 2 — Kit accubak + BMS (standaardaanbod) | Alles uit Niveau 1, plus een gemonteerde slimme 4S-BMS. Dit is de configuratie die wordt bedoeld wanneer een aanbieding vermeldt “Battery Case + BMS + Accessories (Cells Not Included)” | Uw cellen |
| 3 — Complete kit met cellen | Alles uit Niveau 2, plus 4 op elkaar afgestemde Grade A-cellen van het model dat in uw bestelling is bevestigd | Alleen de montage |

Hebt u alleen de beveiligingsprint zelf nodig, bekijk dan onze losse slimme BMS-printen. Wilt u liever helemaal niet monteren, dan staan de kant-en-klare units in ons assortiment 12V LiFePO4-accu’s en in het overzicht van de 12V LiFePO4-accuserie. Kopers in Nederland vinden ook onze pagina voor de Nederlandse markt: LiFePO4-accu’s voor Nederland: thuisbatterijen en packs voor distributeurs en installateurs.
Referentie-standaardconfiguratie
De tabel hieronder is de referentieopbouw waarmee de meeste kopers beginnen. Het is een startpunt voor een schriftelijke specificatie, geen vaststaand catalogusartikel — de volgende paragraaf somt op wat er kan worden gewijzigd.
| Onderdeel | Referentieconfiguratie | Basis |
|---|---|---|
| Packformaat | 4S (4 × cellen van 3,2 V), nominaal 12,8 V; ≈3,6 kWh met cellen van 280 Ah | Vastgelegd door het ontwerp van de kit |
| Uitvoering accubak | Accubak van gepoedercoat staal; afgesloten waterdichte ABS-behuizing als lichte optie | Optie — zie de matrix hieronder |
| Maat accubak, referentiebereik | ≈ 342–402 × 185–230 × 247–273 mm over de gangbare marktbehuizingen van deze klasse | Referentiebereik — de exacte tekening wordt per bestelling bevestigd |
| Celindeling | Eén rij van 4 cellen (rij ≈ 288 mm dik aan de celvlakken), met compressieplaten | Vastgelegd door het ontwerp van de kit |
| BMS (Niveau 2/3) | Slimme 4S-BMS, klasse 200 A continu voor opbouwen van 280 Ah, Bluetooth-monitoring; klasse 100 A voor lichtere opbouwen | Merkfamilie en model worden per bestelling schriftelijk bevestigd |
| Hoofdbeveiliging | Zekering of automaat, afgestemd op de BMS-klasse | Waarde en type per kit — bevestigd per configuratie |
| Display | LCD- of touchdisplay op sommige configuraties met BMS; niet inbegrepen bij het niveau met alleen accubak | Per kit — bevestigd per bestelling |
| Hoofdaansluitingen | Paar hoofdaansluitingen P+ / P−, afgestemd op de stroomklasse | Bevestigd per configuratie |
Er bestaan twee routes voor de accubak in dit formaat, en ze passen bij verschillende kopers. Stalen behuizingen (het formaat dat de gevestigde kitleveranciers verkopen) nemen compressiehardware naar behoren op, laten zich stijf stapelen en monteren, en zijn wat wij aanbevelen voor alles wat op een voertuig of vaartuig wordt gemonteerd. Afgesloten ABS-behuizingen zijn goedkoper en lichter en een legitieme keuze voor stationaire binnenopstellingen — maar controleer de binnenmaten, niet alleen de schaal: een gepubliceerde ABS-schaal van 342 × 185 × 247 mm meet binnenin circa 330 × 178 × 215 mm, en het is die binnenruimte waar uw cellen daadwerkelijk in moeten passen.
Configuratieopties — niets ligt vast
| Dimensie | Opties | Opmerkingen |
|---|---|---|
| Leveringsniveau | Alleen accubak / Accubak + BMS / Accubak + BMS + cellen | Zie de niveautabel hierboven |
| Uitvoering accubak | Stalen behuizing; afgesloten waterdichte ABS-behuizing; maatwerk voor volumeprogramma’s | Maatwerk is een OEM-onderdeel, bevestigd per project |
| Gemonteerde cellen (Niveau 3) | EVE LF280K / LF280K V3, CATL 280 Ah, Hithium 280 Ah, REPT 280 Ah | De poolvorm wordt aan de fysieke partij getoetst en bevestigd |
| Upgradepad naar 314 Ah | Dezelfde accubakfamilie accepteert ook cellen van de 314 Ah-klasse | Zie de speciale pagina voor de 12,8 V 314 Ah-kit en de paragraaf over compatibiliteit |
| BMS-familie | JK (actieve balancering, Bluetooth ingebouwd) / JBD (passieve balancering, Bluetooth-module, RS485- en verwarmingsopties) / Daly (klassieke passieve lijnen, of de lijn met actieve balancering) | Opties per categorie — het merk en model in uw kit worden per bestelling schriftelijk bevestigd, nooit verondersteld |
| Continue stroom van de BMS | Klasse 100 A / 120 A / 150 A / 200 A | Stem af op uw omvormer en belastingsprofiel — een pack van 280 Ah achter een omvormer van 2 kW vraagt om de klasse 200 A |
| Balancering | Actief 1 A of 2 A, of passief, afhankelijk van de BMS-familie | Actieve balancering verdient haar kosten terug op grote cellen van 280 Ah |
| Communicatie | Bluetooth-monitoring via app als norm; RS485 als optiemodule; CAN is bij 4S maatwerk, geen standaarduitvoering | Vermeld het in de aanvraag als een systeemcontroller een bedrade verbinding nodig heeft |
| Display | LCD / klein touchdisplay / geen | «Geen» geldt voor het niveau met alleen accubak |
| Verwarmingsmatten | Optionele uitbreiding | Geen standaarduitvoering. Voeg ze toe als het pack onder 0 °C zal laden; dit staat los van de laadbeveiliging bij lage temperatuur van de BMS |
| OEM-uiterlijk | Kleur van de behuizing, uw logo en labels, typeplaatje, handleiding en verpakking | Zie de paragraaf OEM / ODM |
Celcompatibiliteit: de voetafdruk van de 280 Ah-klasse
De kit is gebouwd rond één familie van celvoetafdrukken. Prismatische cellen van 280 Ah en 314 Ah van de grote merken delen die — circa 174 mm lang, tot 72 mm dik en tot circa 207,5 mm hoog, inclusief polen:
| Cel | Capaciteit | Maat (L × D × H, mm) | Polen |
|---|---|---|---|
| EVE LF280K / LF280K V3 | 280 Ah | 173,7 × 72,0 × 207,5 (incl. polen) | Gelaste M6-pool, versies met één of twee gaten |
| CATL 280 Ah | 280 Ah | 173,9 × 71,7 × 207,2 | M6-pool, lasergelast |
| Hithium 280 Ah | 280 Ah | 174,7 × 71,65 × 207,11 | M6-pool (versie voor de zelfbouwmarkt) |
| REPT 280 Ah | 280 Ah | 173,93 × 71,55 × 207,23 | Gepubliceerde bronnen spreken elkaar tegen (M4 versus M6) — wordt aan de fysieke partij getoetst voordat de busbars worden geboord |
| EVE MB31 / CATL 314 Ah / Hithium 314 Ah | 314 Ah | Dezelfde voetafdrukfamilie (173,7–174,3 × ≈71,7 × ≈207,2) | Versies met M6-pool |
De compatibiliteitsregel is mechanisch, niet commercieel: een cel past als haar voetafdruk binnen de familie hierboven valt en als haar poolvorm overeenkomt met de boring van de busbars. De capaciteitsklasse alleen is geen mechanische norm — cellen die als «280 Ah» worden verkocht, kunnen per merk enkele millimeters verschillen. Stuur het exacte celmodel mee met uw aanvraag en de passing wordt schriftelijk bevestigd. Kiest u nog cellen, dan zijn onze gids over het kiezen van LiFePO4-cellen voor packmontage en het assortiment prismatische cellen van 280 Ah / 314 Ah de juiste startpunten; de cellen staan ook op onze pagina voor celgroothandel.
Wat zit er in de accessoireset

- 3 koperen busbars voor de serieverbindingen — een 4S-pack heeft één verbinding per celkoppeling nodig, dus het aantal in serie min één; het aantal volgt het formaat, geen marketingbundel
- Busbarset voor de BMS-verbinding — de verbindingen van het hoofdstroompad tussen celblok, BMS en aansluitingen (een aparte set naast de serieverbindingen)
- Meetprint, of een balanceerkabelboom — de twee marktvormen van dezelfde taak: de 5 meetaftakkingen (B0–B4) in volgorde naar de BMS leiden
- Hoofdaansluitingen P+ / P−, afgestemd op de stroomklasse
- Zekering of automaat voor het hoofdstroompad, waarde per kitconfiguratie
- Display, waar de bevestigde kit er een bevat
- Isolatieset — epoxy- / vezelplaten tussen cellen en behuizing, EVA-platen tussen de cellen
- Bevestigingsset — poolbouten, schroeven voor behuizing en deksel
De exacte aantallen isolatiestukken en bevestigingsmateriaal volgen de stuklijst van de accubak in uw bestelling en staan in de orderbevestiging — leveranciers laten deze aantallen sterk uiteenlopen, en wij bevestigen de onze liever schriftelijk dan dat wij de paklijst van een concurrent overnemen.
Montage: van vier cellen naar een werkend 12,8 V-pack
- Controleer de cellen voordat er iets wordt vastgeschroefd. Vergelijk de rustspanning en de interne weerstand van alle 4 de cellen en breng ze op een gemeenschappelijke ladingstoestand. Een spreiding die u hier negeert, wordt de onbalans die u het hele leven van het pack achtervolgt.
- Isoleer eerst. Epoxy- of vezelplaten tussen het celblok en de behuizing, scheiders tussen de cellen. Vooral in een stalen behuizing mogen prismatische celbehuizingen nooit alleen op de eigen folie van de cel vertrouwen.
- Zet de rij onder gelijkmatige compressie. Breng de eindplaten stevig en gelijkmatig aan — prismatische LFP-cellen vragen een matige, gelijkmatige compressie, geen maximale kracht. De aanhaalmomenten komen uit de handleiding van de cel voor uw exacte celmodel en staan in de documentatie van de kit; er bestaat geen universele waarde, en wie u er een geeft zonder de cel te noemen, gokt.
- Sluit de meetverbindingen aan vóór het stroompad. Monteer de meetprint of balanceerkabelboom vanaf B0 omhoog en controleer dat elke aftakking in volgorde uitleest voordat een busbar stroom voert.
- Schroef de busbars in volgorde vast — 3 verbindingen, polariteit tweemaal gecontroleerd. Werk van de min van cel 1 naar de plus van cel 2 en verder, en controleer de polariteit bij elke stap met een meter, niet op het oog.
- Bedraad het hoofdstroompad van de BMS en de beveiliging. B− naar de min van de eerste cel, P− naar buiten naar de verbruikersaansluiting, zekering of automaat in de hoofdlijn, daarna de P+-aansluiting. Controleer dat de BMS wakker wordt en alle 4 de celspanningen uitleest voordat het deksel erop gaat.
- Bewaak de eerste volledige cyclus. Volg de spanning per cel op de app of het display tijdens de eerste lading. Een cel die in cyclus één al afwijkt, is op de werkbank goedkoop te corrigeren en duur terug te vinden in de camper van een klant.
- Sluit af en leg de opbouw vast. Noteer celpartij, BMS-model en instellingen op het opbouwblad. Die registratie maakt garantiediscussies en herhaalbestellingen eenvoudig.
Een noodzakelijk woord over wie dit moet doen: een pack van 12,8 V en 280 Ah kan ondanks de bescheiden spanning zeer hoge kortsluitstromen leveren. De montage hoort bij opgeleide technici met geïsoleerd gereedschap. Beschikt uw bedrijf daar niet over, koop dan in plaats daarvan de kant-en-klare accu — dat is het eerlijke advies.
Waar een zelfgebouwd pack van 3,6 kWh zijn geld verdient
- Camper- en caravanombouw — de klassieke toepassing van 12 V 280 Ah: één pack dat een loodzuurbank vervangt onder een zitplaats of in een kast, gebouwd onder het eigen label van de inbouwer; zie onze pagina stroom voor campers
- Huishoudaccu’s voor de watersport — boordstroom op zeil- en werkboten, waar lokale montage en onderhoudbaarheid tellen; zie stroom voor de watersport
- Kleine off-grid- en cabinsystemen en thuisbatterij-zelfbouw — belastingen op 12 V zoals verlichting, koeling en communicatie, en het verhogen van het eigen verbruik van zonnestroom met een zelfgebouwde thuisbatterij; zie off-grid stroom
- Seriebouw bij assemblagebedrijven — werkplaatsen die geïmporteerde cellen omzetten in 12 V-packs onder eigen merk voor regionale verkopers in camper-, watersport- en zonne-energiesector
OEM / ODM: uw merk, uw specificatie
Het kitformaat bestaat voor kopers die onder hun eigen naam verkopen. De OEM-opties omvatten de kleur van de behuizing, uw logo en labels, handleidingen en verpakking; de configuratieopties omvatten de BMS-familie en stroomklasse, de aansluitingsindeling, het display en — bij Niveau 3 — het celmodel waar de kit omheen is gebouwd. Voor volumeprogramma’s kunnen de maten van de behuizing volgens een projectspecificatie worden gemaakt in plaats van uit het standaardbereik te komen.
Onze rol in dat proces is die van leverancier en sourcing- en OEM/ODM-coördinatiepartner: de eisen worden in een schriftelijke specificatie bevestigd, afgestemd op de leveringsmogelijkheden van onze partners, en de afgesproken controlepunten en documenten worden aan de exportzijde afgehandeld. De specificatie die in uw orderdocument is bevestigd, is wat de zending bindt — niet deze webpagina; daarom is elk variabel onderdeel hierboven gemarkeerd als «per bestelling bevestigd». Begin bij onze pagina over OEM- & ODM-coördinatie of de OEM / ODM RFQ-checklist als u de volledige documentenlijst wilt.
Wat u ons stuurt voor een offerte
- Niveau — alleen accubak, accubak + BMS, of compleet met cellen
- Celmodel — de exacte cellen die u gaat monteren (of vraag ons ze onder Niveau 3 te leveren)
- BMS-stroomklasse en hoofdbelastingen — grootte van de omvormer en piekbelastingen, zodat de stroomklasse wordt bevestigd aan uw werkelijke gebruik, niet aan het cellabel
- Uitvoering accubak — staal of ABS, en elke maatbeperking van de kast, het rek of de ruimte waarin hij moet passen
- Aantal en bestemming — een voorbeeldkit ter beoordeling, of uw verwachte reguliere volume, plus de bestemmingshaven
Een logistiek voordeel dat het plannen waard is: Niveau 1 en 2 bevatten geen cellen en reizen dus als gewone vracht — geen gevaarlijke-goederenvervoer voor lithiumaccu’s. Veel kopers verschepen kits per standaardvracht en betrekken de cellen via een aparte, geoptimaliseerde route; Niveau 3 reist als gereguleerde lithiumvracht, net als elke celzending. De exacte verpakkingsmaten en -gewichten voor uw configuratie staan in de offerte.
Verwante lectuur voordat u een aanvraag doet: de BMS-keuzegids voor het dimensioneren van de print, en de rest van deze serie hieronder.
Veelgestelde vragen
Stalen of ABS-accubak — welke moet ik kiezen?
Staal, voor alles wat beweegt. Installaties in voertuigen en vaartuigen trillen, en een stalen behuizing houdt compressiehardware, bevestigingspunten en aansluitingen daar jarenlang stijf onder. Een afgesloten ABS-behuizing is een redelijke budgetoptie voor stationaire binnenopstellingen, maar controleer de binnenmaten voordat u cellen bestelt — de gepubliceerde maten van een ABS-schaal zijn buitenmaten, en de bruikbare binnenruimte is in elke richting enkele millimeters kleiner.
Kan ik het pack in plaats daarvan met cellen van 314 Ah bouwen?
Ja — cellen van 314 Ah delen deze voetafdrukfamilie, en behuizingen van deze klasse zijn gewoonlijk beoordeeld voor 280–314 Ah. Dat is precies wat de speciale pagina voor de 12,8 V 314 Ah-kit behandelt. Bevestig het exacte 314 Ah-model bij uw aanvraag, want de busbars worden geboord op de poolvorm, niet op de capaciteit.
Hoe groot moet de BMS zijn voor een pack van 280 Ah?
De BMS wordt gedimensioneerd op de belasting, niet op de capaciteit. Een pack van 280 Ah achter een omvormer van 2000 W kan om 170 A of meer worden gevraagd, dus de klasse 200 A is bij dit formaat de gebruikelijke keuze; een opbouw voor verlichting en koeling komt mogelijk nooit boven 80 A uit en kan met de klasse 100 A toe. Vertel ons de grootte van de omvormer en de piekbelastingen, en de klasse wordt in de specificatie bevestigd.
Kan ik twee van deze packs parallel zetten?
Parallelbedrijf is een beslissing in het systeemontwerp, geen eigenschap van de kit: elk pack behoudt zijn eigen BMS, de packs moeten uit onderling afgestemde cellen met een afgestemde ladingstoestand worden gebouwd, en de onderlinge verbinding en beveiliging moeten op de gecombineerde kortsluitstroom zijn gedimensioneerd. Voorziet uw productplan in parallelle packs, meld het dan in de aanvraag — de indeling van behuizing en aansluitingen voor parallelle opbouwen wordt per project bevestigd in plaats van verondersteld.
Moet ik de BMS bij u kopen?
Nee. Niveau 1 bestaat juist als kit met alleen accubak, voor kopers met een eigen BMS-platform. Wat wij wel zouden vragen, is welke print u wilt monteren: de montagepositie van de BMS in de behuizing en de displayuitsparing worden rond een printklasse ingericht, en het is goedkoper die passing op papier te bevestigen dan haar op de werkbank te ontdekken.
Is een verwarmingsmat inbegrepen?
Nee — verwarmingsmatten zijn een optionele uitbreiding, per bestelling bevestigd, en wij zeggen dat er expliciet bij omdat sommige aanbiedingen anders suggereren. Voeg ze toe als het voltooide pack onder 0 °C zal worden geladen — een reële overweging voor camper- en bootpacks die buiten overwinteren. Ze zijn iets anders dan de laaduitschakeling bij lage temperatuur van de BMS, die een beveiligingsinstelling op de print zelf is.
De zelfbouwkit-serie
Deze pagina is het model van 12,8 V 280 Ah uit een serie zelfbouwkits met acht modellen: 12,8 V 100 Ah / 280 Ah / 314 Ah (4S), 25,6 V 280 Ah / 314 Ah (8S) en 51,2 V 100 Ah / 280 Ah / 314 Ah (16S). Elk model krijgt een eigen pagina omdat de behuizingen, celfamilies en montagedetails echt verschillen. De andere zeven modellen uit de serie: de zelfbouwkit 12,8 V 314 Ah, de zelfbouwkit 12,8 V 100 Ah, de zelfbouwkit 25,6 V 280 Ah, de zelfbouwkit 25,6 V 314 Ah, de zelfbouwkit 51,2 V 280 Ah, de zelfbouwkit 51,2 V 314 Ah en de zelfbouwkit 51,2 V 100 Ah. Het volledige productassortiment staat op Producten. De Engelstalige versie van deze pagina: 12.8V 280Ah DIY LiFePO4 Battery Kit.
Vraag een offerte aan voor deze kit: Start een aanvraag voor DIY-Kit-12V280 · WhatsApp: +86 159 8945 0735
Share This Article

