Share This Article
Een 4S-zelfbouwkit voor cellen van de 314 Ah-klasse: dezelfde accubakfamilie als onze 280 Ah-kit, een slimme BMS en de complete accessoireset voor prismatische LiFePO4-cellen van de MB31-klasse — geleverd als bouwpakket, door u gemonteerd, onder uw eigen merk.
Waarom een aparte 314 Ah-pagina voor dezelfde accubak?
Omdat kopers er bij naam naar vragen — en omdat het eerlijke antwoord nuttiger is dan een tweede maattabel. Prismatische cellen van 314 Ah (EVE MB31, CATL 314 Ah, Hithium 314 Ah) delen dezelfde voetafdrukfamilie als de 280 Ah-klasse: circa 174 mm lang, circa 72 mm dik, circa 207 mm hoog inclusief polen. Leveranciers van accubakken beoordelen dezelfde behuizingen voor beide capaciteiten — de officiële 12V-kitpagina van een gevestigde leverancier vermeldt de passing ronduit als “280–314Ah”. Deze kit gebruikt dus dezelfde accubakfamilie, dezelfde accessoireset en hetzelfde maatbereik als de 12,8 V 280 Ah-kit. Wij publiceren geen tweede, afwijkende set «314 Ah-accubakmaten», omdat die in de echte markt niet bestaat — aan elke aanbieding die een speciale accubak alleen voor 314 Ah suggereert, moet worden gevraagd wat er fysiek anders aan is.
Wat de cellen van 314 Ah zelf veranderen, is de energie: vier in serie geven een nominaal pack van 12,8 V met circa 4,0 kWh in plaats van 3,6 kWh — circa 12% meer gebruiksduur in dezelfde kast, dezelfde rekruimte en dezelfde montagevoetafdruk. Voor productlijnen in campers, watersport en off-grid die op capaciteit worden verkocht, is dat een echte topvariant, geen heretikettering.
De kit wordt in drie niveaus geleverd. De markt gebruikt losse termen als «complete kit» voor alle drie, dus definiëren wij elk niveau aan de hand van wat er fysiek in de doos zit:
| Niveau | Wat zit er in de doos | Wat levert u zelf |
|---|---|---|
| 1 — Kit met alleen accubak | Accubak plus accessoireset: koperen busbars voor de serieverbindingen, meetprint of balanceerkabelboom, isolatieset, hoofdaansluitingen, beveiligingshardware, bevestigingsmateriaal | Uw cellen en uw eigen BMS |
| 2 — Kit accubak + BMS (standaardaanbod) | Alles uit Niveau 1, plus een gemonteerde slimme 4S-BMS. Dit is de configuratie die wordt bedoeld wanneer een aanbieding vermeldt “Battery Case + BMS + Accessories (Cells Not Included)” | Uw cellen |
| 3 — Complete kit met cellen | Alles uit Niveau 2, plus 4 op elkaar afgestemde Grade A-cellen van 314 Ah van het model dat in uw bestelling is bevestigd | Alleen de montage |

Hebt u alleen de beveiligingsprint zelf nodig, bekijk dan onze losse slimme BMS-printen. Wilt u liever helemaal niet monteren, dan staan de kant-en-klare units in ons assortiment 12V LiFePO4-accu’s en in het overzicht van de 12V LiFePO4-accuserie. Kopers in Nederland vinden ook onze pagina voor de Nederlandse markt: LiFePO4-accu’s voor Nederland: thuisbatterijen en packs voor distributeurs en installateurs.
Referentie-standaardconfiguratie
De tabel hieronder is de referentieopbouw waarmee de meeste kopers beginnen. De maten zijn het gedeelde maatbereik van de 280/314-accubakfamilie — bewust identiek aan de pagina van de 280 Ah-kit.
| Onderdeel | Referentieconfiguratie | Basis |
|---|---|---|
| Packformaat | 4S (4 × cellen van 3,2 V), nominaal 12,8 V; ≈4,0 kWh met cellen van 314 Ah | Vastgelegd door het ontwerp van de kit |
| Uitvoering accubak | Accubak van gepoedercoat staal; afgesloten waterdichte ABS-behuizing als lichte optie — dezelfde accubakfamilie als de 280 Ah-kit | Optie — zie de matrix hieronder |
| Maat accubak, referentiebereik | ≈ 342–402 × 185–230 × 247–273 mm — het gedeelde maatbereik van de 280/314-familie, geen aparte matenset voor 314 Ah | Referentiebereik — de exacte tekening wordt per bestelling bevestigd |
| Celindeling | Eén rij van 4 cellen (rij ≈ 288 mm dik aan de celvlakken), met compressieplaten | Vastgelegd door het ontwerp van de kit |
| BMS (Niveau 2/3) | Slimme 4S-BMS, klasse 200 A continu, Bluetooth-monitoring; klasse 100 A voor lichtere opbouwen | Merkfamilie en model worden per bestelling schriftelijk bevestigd |
| Hoofdbeveiliging | Zekering of automaat, afgestemd op de BMS-klasse | Waarde en type per kit — bevestigd per configuratie |
| Display | LCD- of touchdisplay op sommige configuraties met BMS; niet inbegrepen bij het niveau met alleen accubak | Per kit — bevestigd per bestelling |
| Hoofdaansluitingen | Paar hoofdaansluitingen P+ / P−, afgestemd op de stroomklasse | Bevestigd per configuratie |
Configuratieopties — niets ligt vast
| Dimensie | Opties | Opmerkingen |
|---|---|---|
| Leveringsniveau | Alleen accubak / Accubak + BMS / Accubak + BMS + cellen | Zie de niveautabel hierboven |
| Uitvoering accubak | Stalen behuizing; afgesloten waterdichte ABS-behuizing; maatwerk voor volumeprogramma’s | Maatwerk is een OEM-onderdeel, bevestigd per project |
| Gemonteerde cellen (Niveau 3) | EVE MB31, CATL 314 Ah, Hithium 314 Ah | De poolvorm wordt aan de fysieke partij getoetst en bevestigd |
| Terugval naar 280 Ah | Dezelfde kit accepteert de volledige familie van de 280 Ah-klasse (LF280K en equivalenten) | Eén accubakplatform dekt beide varianten van uw productlijn — zie de pagina van de 280 Ah-kit |
| BMS-familie | JK (actieve balancering, Bluetooth ingebouwd) / JBD (passieve balancering, Bluetooth-module, RS485- en verwarmingsopties) / Daly (klassieke passieve lijnen, of de lijn met actieve balancering) | Opties per categorie — het merk en model in uw kit worden per bestelling schriftelijk bevestigd, nooit verondersteld |
| Continue stroom van de BMS | Klasse 100 A / 120 A / 150 A / 200 A | Stem af op uw omvormer en belastingsprofiel, niet op het cellabel |
| Balancering | Actief 1 A of 2 A, of passief, afhankelijk van de BMS-familie | Actieve balancering verdient haar kosten terug op cellen met groot formaat |
| Communicatie | Bluetooth-monitoring via app als norm; RS485 als optiemodule; CAN is bij 4S maatwerk, geen standaarduitvoering | Vermeld het in de aanvraag als een systeemcontroller een bedrade verbinding nodig heeft |
| Display | LCD / klein touchdisplay / geen | «Geen» geldt voor het niveau met alleen accubak |
| Verwarmingsmatten | Optionele uitbreiding | Geen standaarduitvoering. Voeg ze toe als het pack onder 0 °C zal laden; dit staat los van de laadbeveiliging bij lage temperatuur van de BMS |
| OEM-uiterlijk | Kleur van de behuizing, uw logo en labels, typeplaatje, handleiding en verpakking | Zie de paragraaf OEM / ODM |
Celcompatibiliteit: de 314 Ah-modellen, getoetst aan de voetafdruk
314 Ah is een capaciteitsklasse, geen mechanische norm — wat deze cellen doet passen, is dat de grote merken de omhulling van de 280-klasse hebben behouden toen ze de capaciteit verhoogden. De drie breed verkrijgbare modellen van 314 Ah:
| Cel | Capaciteit | Maat (L × D × H, mm) | Polen |
|---|---|---|---|
| EVE MB31 | 314 Ah | 173,7 × 71,7 × 207,2 (incl. polen) | Vlakke polen af fabriek voor laserlassen; versies voor de zelfbouwmarkt met gelaste M6-polen of M6-polen met dubbele draad |
| CATL 314 Ah | 314 Ah | 174,26 × 71,65 × 207,2 (incl. polen) | M6-pool, lasergelast |
| Hithium 314 Ah | 314 Ah | 174,7 × 71,65 × 207,11 | M6-pool (versie voor de zelfbouwmarkt) |
| Familie van de 280 Ah-klasse (ter referentie) | 280 Ah | 173,7–174,7 × 71,55–72,0 × 207,1–207,5 | Versies met M6-pool; de poolvorm van REPT verschilt per bron |
De compatibiliteitsregel is mechanisch, niet commercieel: een cel past als haar voetafdruk binnen de familie hierboven valt en als haar poolvorm overeenkomt met de boring van de busbars. Let in het bijzonder op de regel over de EVE MB31 — dezelfde cel bereikt de zelfbouwmarkt met vlakke polen of met gelaste M6-polen, afhankelijk van het kanaal, en die vragen om verschillend busbarmateriaal. Stuur het exacte celmodel en de poolversie ervan mee met uw aanvraag en de passing wordt schriftelijk bevestigd. Kiest u nog cellen, dan zijn onze gids over het kiezen van LiFePO4-cellen voor packmontage en het assortiment prismatische cellen van 280 Ah / 314 Ah de juiste startpunten; de cellen staan ook op onze pagina voor celgroothandel.
Wat zit er in de accessoireset

- 3 koperen busbars voor de serieverbindingen — een 4S-pack heeft één verbinding per celkoppeling nodig, dus het aantal in serie min één; het aantal volgt het formaat, geen marketingbundel
- Busbarset voor de BMS-verbinding — de verbindingen van het hoofdstroompad tussen celblok, BMS en aansluitingen (een aparte set naast de serieverbindingen)
- Meetprint, of een balanceerkabelboom — de twee marktvormen van dezelfde taak: de 5 meetaftakkingen (B0–B4) in volgorde naar de BMS leiden
- Hoofdaansluitingen P+ / P−, afgestemd op de stroomklasse
- Zekering of automaat voor het hoofdstroompad, waarde per kitconfiguratie
- Display, waar de bevestigde kit er een bevat
- Isolatieset — epoxy- / vezelplaten tussen cellen en behuizing, EVA-platen tussen de cellen
- Bevestigingsset — poolbouten, schroeven voor behuizing en deksel
De exacte aantallen isolatiestukken en bevestigingsmateriaal volgen de stuklijst van de accubak in uw bestelling en staan in de orderbevestiging — leveranciers laten deze aantallen sterk uiteenlopen, en wij bevestigen de onze liever schriftelijk dan dat wij de paklijst van een concurrent overnemen.
Montage: van vier 314 Ah-cellen naar een werkend 12,8 V-pack
- Controleer de cellen voordat er iets wordt vastgeschroefd. Vergelijk de rustspanning en de interne weerstand van alle 4 de cellen en breng ze op een gemeenschappelijke ladingstoestand. Controleer bij cellen van de MB31-klasse ook welke poolversie u daadwerkelijk hebt ontvangen — vlak of pool — voordat de busbars uit de zak komen.
- Isoleer eerst. Epoxy- of vezelplaten tussen het celblok en de behuizing, scheiders tussen de cellen. Vooral in een stalen behuizing mogen prismatische celbehuizingen nooit alleen op de eigen folie van de cel vertrouwen.
- Zet de rij onder gelijkmatige compressie. Breng de eindplaten stevig en gelijkmatig aan — prismatische LFP-cellen vragen een matige, gelijkmatige compressie, geen maximale kracht. De aanhaalmomenten komen uit de handleiding van de cel voor uw exacte celmodel en staan in de documentatie van de kit; er bestaat geen universele waarde, en wie u er een geeft zonder de cel te noemen, gokt.
- Sluit de meetverbindingen aan vóór het stroompad. Monteer de meetprint of balanceerkabelboom vanaf B0 omhoog en controleer dat elke aftakking in volgorde uitleest voordat een busbar stroom voert.
- Schroef de busbars in volgorde vast — 3 verbindingen, polariteit tweemaal gecontroleerd. Werk van de min van cel 1 naar de plus van cel 2 en verder, en controleer de polariteit bij elke stap met een meter, niet op het oog.
- Bedraad het hoofdstroompad van de BMS en de beveiliging. B− naar de min van de eerste cel, P− naar buiten naar de verbruikersaansluiting, zekering of automaat in de hoofdlijn, daarna de P+-aansluiting. Controleer dat de BMS wakker wordt en alle 4 de celspanningen uitleest voordat het deksel erop gaat.
- Bewaak de eerste volledige cyclus. Volg de spanning per cel op de app of het display tijdens de eerste lading — bij een pack van 4,0 kWh duurt de eerste cyclus langer dan bij de opbouw van 280 Ah, en geduld hier is wat een afgestemd pack scheidt van een garantieretour.
- Sluit af en leg de opbouw vast. Noteer celpartij, BMS-model en instellingen op het opbouwblad. Die registratie maakt garantiediscussies en herhaalbestellingen eenvoudig.
Een noodzakelijk woord over wie dit moet doen: een pack van 12,8 V en 314 Ah kan ondanks de bescheiden spanning zeer hoge kortsluitstromen leveren. De montage hoort bij opgeleide technici met geïsoleerd gereedschap. Beschikt uw bedrijf daar niet over, koop dan in plaats daarvan de kant-en-klare accu — dat is het eerlijke advies.
Waar een zelfgebouwd pack van 4,0 kWh zijn geld verdient
- Topmodellen voor campers en caravans — dezelfde kastruimte als een opbouw van 280 Ah met circa 12% meer bruikbare gebruiksduur, verkocht als de premiumvariant van een bestaande 12V-lijn; zie onze pagina stroom voor campers
- Huishoudaccu’s voor de watersport — boordstroom op zeil- en werkboten, waar één groter pack één parallelle unit minder betekent om te bedraden en te balanceren; zie stroom voor de watersport
- Kleine off-grid- en cabinsystemen — langere autonomie tussen generatorbeurten op belastingen van 12 V; zie off-grid stroom
- Productlijnen van assemblagebedrijven — één accubakplatform, twee capaciteitsvarianten: het gemeenschappelijke van de kit houdt de voorraad behuizingen enkelvoudig, terwijl de catalogus zowel packs van 280 Ah als van 314 Ah aanbiedt
OEM / ODM: uw merk, uw specificatie
Het kitformaat bestaat voor kopers die onder hun eigen naam verkopen. De OEM-opties omvatten de kleur van de behuizing, uw logo en labels, handleidingen en verpakking; de configuratieopties omvatten de BMS-familie en stroomklasse, de aansluitingsindeling, het display en — bij Niveau 3 — het celmodel waar de kit omheen is gebouwd. Voor volumeprogramma’s kunnen de maten van de behuizing volgens een projectspecificatie worden gemaakt in plaats van uit het standaardbereik te komen.
Onze rol in dat proces is die van leverancier en sourcing- en OEM/ODM-coördinatiepartner: de eisen worden in een schriftelijke specificatie bevestigd, afgestemd op de leveringsmogelijkheden van onze partners, en de afgesproken controlepunten en documenten worden aan de exportzijde afgehandeld. De specificatie die in uw orderdocument is bevestigd, is wat de zending bindt — niet deze webpagina; daarom is elk variabel onderdeel hierboven gemarkeerd als «per bestelling bevestigd». Begin bij onze pagina over OEM- & ODM-coördinatie of de OEM / ODM RFQ-checklist als u de volledige documentenlijst wilt.
Wat u ons stuurt voor een offerte
- Niveau — alleen accubak, accubak + BMS, of compleet met cellen
- Celmodel en poolversie — de exacte cellen van 314 Ah die u gaat monteren, versie met vlakke pool of met pool (of vraag ons ze onder Niveau 3 te leveren)
- BMS-stroomklasse en hoofdbelastingen — grootte van de omvormer en piekbelastingen, zodat de stroomklasse wordt bevestigd aan uw werkelijke gebruik, niet aan het cellabel
- Uitvoering accubak — staal of ABS, en elke maatbeperking van de kast, het rek of de ruimte waarin hij moet passen
- Aantal en bestemming — een voorbeeldkit ter beoordeling, of uw verwachte reguliere volume, plus de bestemmingshaven
Een logistiek voordeel dat het plannen waard is: Niveau 1 en 2 bevatten geen cellen en reizen dus als gewone vracht — geen gevaarlijke-goederenvervoer voor lithiumaccu’s. Veel kopers verschepen kits per standaardvracht en betrekken de cellen via een aparte, geoptimaliseerde route; Niveau 3 reist als gereguleerde lithiumvracht, net als elke celzending. De exacte verpakkingsmaten en -gewichten voor uw configuratie staan in de offerte.
Verwante lectuur voordat u een aanvraag doet: de BMS-keuzegids voor het dimensioneren van de print, en de rest van deze serie hieronder.
Veelgestelde vragen
Bestaat er een speciale accubak voor 314 Ah waarnaar ik moet zoeken?
Voor 12 V eigenlijk niet — en dat is precies het punt van deze pagina. De cellen van 314 Ah hebben de voetafdruk van de 280-klasse behouden, dus beoordelen de gevestigde kitleveranciers één behuizing voor beide (een officiële pagina voor een 12V-kit vermeldt de passing als “280–314Ah”). Een verkoper die een speciale accubak alleen voor 314 Ah tegen een meerprijs presenteert, moet een fysiek verschil kunnen noemen; is het antwoord een andere sticker, koop dan de gedeelde behuizing.
Wat win ik er concreet mee ten opzichte van de 280 Ah-kit?
Circa 0,4 kWh meer nominale energie — 4,0 kWh tegenover 3,6 kWh — in de identieke voetafdruk, montage en behuizingsvoorraad. De winst is gebruiksduur en een variant met hogere capaciteit voor uw catalogus, geen ander productplatform. Al het andere — BMS-klassen, accessoireset, montage — is dezelfde discipline als bij de opbouw van 280 Ah.
Kan ik cellen van 280 Ah en 314 Ah in één pack mengen?
Nee. Cellen in een seriestring moeten van hetzelfde model en dezelfde partijklasse zijn; capaciteiten mengen garandeert dat de kleinere cellen aan beide uiteinden van elke cyclus worden overbelast, terwijl de BMS alleen het stringgemiddelde per aftakking ziet. Bouw packs van 280 Ah of packs van 314 Ah — de kit ondersteunt beide, de string mag het niet.
Doet de poolversie van de MB31 ertoe?
Ja, meer dan enig ander detail op deze pagina. De EVE MB31 bereikt de markt als cel met vlakke polen voor laserlassen en als zelfbouwversie met gelaste M6-polen (enkele of dubbele draad). De busbars, het aanhaalmoment en het materiaal verschillen. Vermeld bij uw aanvraag welke versie uw cellen zijn; koopt u cellen en kit samen onder Niveau 3, dan bevestigen wij de combinatie in de orderspecificatie.
Moet ik de BMS bij u kopen?
Nee. Niveau 1 bestaat juist als kit met alleen accubak, voor kopers met een eigen BMS-platform. Wat wij wel zouden vragen, is welke print u wilt monteren: de montagepositie van de BMS in de behuizing en de displayuitsparing worden rond een printklasse ingericht, en het is goedkoper die passing op papier te bevestigen dan haar op de werkbank te ontdekken.
Is een verwarmingsmat inbegrepen?
Nee — verwarmingsmatten zijn een optionele uitbreiding, per bestelling bevestigd, en wij zeggen dat er expliciet bij omdat sommige aanbiedingen anders suggereren. Voeg ze toe als het voltooide pack onder 0 °C zal worden geladen. Ze zijn iets anders dan de laaduitschakeling bij lage temperatuur van de BMS, die een beveiligingsinstelling op de print zelf is.
De zelfbouwkit-serie
Deze pagina is het model van 12,8 V 314 Ah uit een serie zelfbouwkits met acht modellen: 12,8 V 100 Ah / 280 Ah / 314 Ah (4S), 25,6 V 280 Ah / 314 Ah (8S) en 51,2 V 100 Ah / 280 Ah / 314 Ah (16S). Elk model krijgt een eigen pagina omdat de behuizingen, celfamilies en montagedetails echt verschillen. De andere zeven modellen uit de serie: de zelfbouwkit 12,8 V 280 Ah, de zelfbouwkit 12,8 V 100 Ah, de zelfbouwkit 25,6 V 314 Ah, de zelfbouwkit 25,6 V 280 Ah, de zelfbouwkit 51,2 V 314 Ah, de zelfbouwkit 51,2 V 280 Ah en de zelfbouwkit 51,2 V 100 Ah. Het volledige productassortiment staat op Producten. De Engelstalige versie van deze pagina: 12.8V 314Ah DIY LiFePO4 Battery Kit.
Vraag een offerte aan voor deze kit: Start een aanvraag voor DIY-Kit-12V314 · WhatsApp: +86 159 8945 0735
Share This Article

