Share This Article
Een 8S-zelfbouwkit voor cellen van de 314 Ah-klasse: hetzelfde accubakplatform als onze 280 Ah-kit van 24 V, in platte of 4×2-indeling, met een slimme BMS en de complete accessoireset voor prismatische LiFePO4-cellen van de MB31-klasse — geleverd als bouwpakket, door u gemonteerd, onder uw eigen merk.
Waarom een aparte pagina van 314 Ah voor dezelfde accubak van 24 V?
Omdat kopers er bij naam naar vragen — en omdat het eerlijke antwoord nuttiger is dan een tweede maattabel. Prismatische cellen van 314 Ah (EVE MB31, CATL 314 Ah, Hithium 314 Ah) delen dezelfde voetafdrukfamilie als de 280 Ah-klasse: circa 174 mm lang, circa 72 mm dik, circa 207 mm hoog inclusief polen. Leveranciers van accubakken beoordelen dezelfde behuizingen voor beide capaciteiten — de officiële 24V-kitpagina van een gevestigde leverancier vermeldt dat haar behuizing “is suitable for holding 280Ah to 314Ah LiFePO4 battery cells”. Deze kit gebruikt dus dezelfde accubakfamilie, dezelfde twee indelingen en dezelfde accessoireset als de 25,6 V 280 Ah-kit. Wij publiceren geen tweede, afwijkende set «314 Ah-accubakmaten», omdat die in de echte markt niet bestaat.
Wat de cellen van 314 Ah zelf veranderen, is de energie: acht in serie geven een nominaal pack van 25,6 V met circa 8,0 kWh in plaats van 7,2 kWh — circa 12% meer autonomie in dezelfde kast, dezelfde platliggende of 4×2-voetafdruk en dezelfde montage. Voor productlijnen in de watersport, off-grid en kleine commerciële opslag die op capaciteit worden verkocht, is dat een echte topvariant van de 24 V-lijn, geen heretikettering — en alles wat de beslissing bij 24 V moeilijk maakt (de indeling, de BMS-stroomklasse, de omvormercommunicatie) blijft exact hetzelfde als bij de 280-pagina; deze pagina herhaalt dat materiaal niet, maar past het toe.
De kit wordt in drie niveaus geleverd. De markt gebruikt losse termen als «complete kit» voor alle drie, dus definiëren wij elk niveau aan de hand van wat er fysiek in de doos zit:
| Niveau | Wat zit er in de doos | Wat levert u zelf |
|---|---|---|
| 1 — Kit met alleen accubak | Accubak in de gekozen indeling plus accessoireset: koperen busbars voor de serieverbindingen, meetprint of balanceerkabelboom, isolatieset, hoofdaansluitingen, beveiligingshardware, bevestigingsmateriaal | Uw cellen en uw eigen BMS |
| 2 — Kit accubak + BMS (standaardaanbod) | Alles uit Niveau 1, plus een gemonteerde slimme 8S-BMS. Dit is de configuratie die wordt bedoeld wanneer een aanbieding vermeldt “Battery Case + BMS + Accessories (Cells Not Included)” | Uw cellen |
| 3 — Complete kit met cellen | Alles uit Niveau 2, plus 8 op elkaar afgestemde Grade A-cellen van 314 Ah van het model dat in uw bestelling is bevestigd | Alleen de montage |

Hebt u alleen de beveiligingsprint zelf nodig, bekijk dan onze losse slimme BMS-printen. Wilt u liever helemaal niet monteren, dan zijn onze kant-en-klare units van 24 V te vinden in het assortiment 24V LiFePO4-accu’s. Kopers in Nederland vinden ook onze pagina voor de Nederlandse markt: LiFePO4-accu’s voor Nederland: thuisbatterijen en packs voor distributeurs en installateurs.
Referentie-standaardconfiguratie
De tabel hieronder is de referentieopbouw waarmee de meeste kopers beginnen. De maten zijn die van de gedeelde 280/314-accubakfamilie — twee gepubliceerde familielijnen van behuizingen: een grote behuizingsleverancier publiceert de platte configuratie op 637 × 215 × 300 mm en de 4×2 op 390 × 353 × 297 mm (buitenmaten), terwijl een ander de platte configuratie publiceert op 570 × 180 × 285 mm en de 4×2 op 390 × 350 × 285 mm. Beide zijn geldige referenties; geen van beide is «dé» maat, en de meetbasis wordt nergens gepubliceerd — daarom bevestigen wij de exacte tekening van uw accubak per bestelling, in plaats van één lijn als feit af te drukken.
| Onderdeel | Referentieconfiguratie | Basis |
|---|---|---|
| Packformaat | 8S (8 × cellen van 3,2 V), nominaal 25,6 V; ≈8,0 kWh met cellen van 314 Ah | Vastgelegd door het ontwerp van de kit |
| Celindeling | Eén rij van 8 cellen (platliggend), of twee rijen van 4 (4×2) — gekozen aan de hand van de inbouwruimte; identiek aan de pagina van de 280 Ah-kit | Keuze van de koper, bevestigd per bestelling |
| Uitvoering accubak | Accubak van gepoedercoat staal met deksel en hoofdaansluitingen op het deksel; afgesloten waterdichte behuizing als optie — dezelfde accubakfamilie als de 280 Ah-kit | Optie — zie de matrix hieronder |
| Maat accubak — platte indeling | Gepubliceerde verwijzingen bij leveranciers: 637 × 215 × 300 mm, en 570 × 180 × 285 mm — twee familielijnen, de meetbasis is nergens gepubliceerd | Referentiebereik — de exacte tekening wordt per bestelling bevestigd |
| Maat accubak — indeling 4×2 | Gepubliceerde verwijzingen bij leveranciers: 390 × 353 × 297 mm, en 390 × 350 × 285 mm | Referentiebereik — de exacte tekening wordt per bestelling bevestigd |
| BMS (Niveau 2/3) | Slimme 8S-BMS (24 V), klasse 200 A continu als norm, 250 A en 300 A op aanvraag; geleverd vermogen ≈5,12 kW bij 200 A tot ≈7,68 kW bij 300 A | Merkfamilie en model worden per bestelling schriftelijk bevestigd |
| Hoofdbeveiliging | Zekering of automaat, afgestemd op de BMS-klasse | Waarde en type per kit — bevestigd per configuratie |
| Display | LCD- of touchdisplay op sommige configuraties met BMS; niet inbegrepen bij het niveau met alleen accubak | Per kit — bevestigd per bestelling |
| Hoofdaansluitingen | Aansluitingen op het deksel aan de P+ / P−, afgestemd op de stroomklasse | Bevestigd per configuratie |
Configuratieopties — niets ligt vast
| Dimensie | Opties | Opmerkingen |
|---|---|---|
| Leveringsniveau | Alleen accubak / Accubak + BMS / Accubak + BMS + cellen | Zie de niveautabel hierboven |
| Celindeling in de behuizing | Platliggend (één rij) / 4×2 (twee rijen) | De beslissende configuratiekeuze van dit voltage; beslist door de inbouwruimte |
| Uitvoering accubak | Stalen platformbehuizing; afgesloten waterdichte behuizing; maatwerk voor volumeprogramma’s | Maatwerk is een OEM-onderdeel, bevestigd per project |
| Gemonteerde cellen (Niveau 3) | EVE MB31, CATL 314 Ah, Hithium 314 Ah | De poolvorm wordt aan de fysieke partij getoetst en bevestigd |
| Terugval naar 280 Ah | Dezelfde kit accepteert de volledige familie van de 280 Ah-klasse (LF280K en equivalenten) | Eén accubakplatform dekt beide varianten van uw 24 V-lijn — zie de pagina van de 280 Ah-kit |
| BMS-familie | JK (actieve balancering, Bluetooth ingebouwd) / JBD (passieve balancering, Bluetooth-module, RS485- en verwarmingsopties) / Daly (klassieke passieve lijnen, of de lijn met actieve balancering) | Opties per categorie — het merk en model in uw kit worden per bestelling schriftelijk bevestigd, nooit verondersteld |
| Continue stroom van de BMS | Klasse 200 A / 250 A / 300 A | 200 A is de norm; 300 A bereikt ≈7,68 kW geleverd vermogen — stem af op het werkelijke gebruik van uw omvormer, niet op het cellabel |
| Balancering | Actief 1 A of 2 A, of passief, afhankelijk van de BMS-familie | Actieve balancering verdient haar kosten terug op cellen met groot formaat |
| Communicatie | Bluetooth-monitoring via app als norm; RS485 als optiemodule; CAN naar de omvormer is maatwerk per omvormermerk | Verdiept de omvormer zich in de accu, vermeld dan het merk van de omvormer in de aanvraag |
| Display | LCD / klein touchdisplay / geen | «Geen» is voorzien voor het niveau met alleen accubak |
| Verwarmingsmatten | Optionele uitbreiding | Geen standaarduitvoering. Voeg ze toe als het pack onder 0 °C zal laden; dit staat los van de laadbeveiliging bij lage temperatuur van de BMS |
| OEM-uiterlijk | Kleur van de behuizing, uw logo en labels, typeplaatje, handleiding en verpakking | Zie de paragraaf OEM / ODM |
Celcompatibiliteit: de 314 Ah-modellen, getoetst aan de voetafdruk
314 Ah is een capaciteitsklasse, geen mechanische norm — wat deze cellen doet passen, is dat de grote merken de omhulling van de 280-klasse hebben behouden toen ze de capaciteit verhoogden. De drie breed verkrijgbare modellen van 314 Ah:
| Cel | Capaciteit | Maat (L × D × H, mm) | Polen |
|---|---|---|---|
| EVE MB31 | 314 Ah | 173,7 × 71,7 × 207,2 (incl. polen) | Vlakke polen af fabriek voor laserlassen; versies voor de zelfbouwmarkt met gelaste M6-polen of M6-polen met dubbele draad |
| CATL 314 Ah | 314 Ah | 174,26 × 71,65 × 207,2 (incl. polen) | M6-pool, lasergelast |
| Hithium 314 Ah | 314 Ah | 174,7 × 71,65 × 207,11 | M6-pool (versie voor de zelfbouwmarkt) |
| Familie van de 280 Ah-klasse (ter referentie) | 280 Ah | 173,7–174,7 × 71,55–72,0 × 207,1–207,5 | Versies met M6-pool |
De compatibiliteitsregel is mechanisch, niet commercieel: een cel past als haar voetafdruk binnen de familie hierboven valt en als haar poolvorm overeenkomt met de boring van de busbars. Let in het bijzonder op de regel over de EVE MB31 — dezelfde cel bereikt de zelfbouwmarkt met vlakke polen of met gelaste M6-polen, afhankelijk van het kanaal, en die vragen om verschillend busbarmateriaal. Stuur het exacte celmodel en de poolversie ervan mee met uw aanvraag en de passing wordt schriftelijk bevestigd. Kiest u nog cellen, dan zijn onze gids over het kiezen van LiFePO4-cellen voor packmontage en het assortiment prismatische cellen van 280 Ah / 314 Ah de juiste startpunten; de cellen staan ook op onze pagina voor celgroothandel.
Wat zit er in de accessoireset

- 7 koperen busbars voor de serieverbindingen — een 8S-pack heeft één verbinding per celkoppeling nodig, dus het aantal in serie min één; het aantal volgt het formaat, geen marketingbundel. Een indeling van 4×2 gebruikt dezelfde 7 koppelingen, waarbij de rijspringende verbinding de in de fabriek gebogen of flexibele vorm van de accubak heeft
- Busbarset voor de BMS-verbinding — de verbindingen van het hoofdstroompad tussen celblok, BMS en aansluitingen (een aparte set naast de serieverbindingen)
- Meetprint, of een balanceerkabelboom — de twee marktvormen van dezelfde taak: de 9 meetaftakkingen (B0–B8) in volgorde naar de BMS leiden
- Hoofdaansluitingen P+ / P−, op het deksel gemonteerd, afgestemd op de stroomklasse
- Zekering of automaat voor het hoofdstroompad, waarde per kitconfiguratie
- Display, waar de bevestigde kit er een bevat
- Isolatieset — epoxy- / vezelplaten tussen cellen en behuizing, EVA-platen tussen de cellen
- Bevestigingsset — poolbouten, schroeven voor behuizing en deksel
De exacte aantallen isolatiestukken en bevestigingsmateriaal volgen de stuklijst van de accubak in uw bestelling en staan in de orderbevestiging — leveranciers laten deze aantallen sterk uiteenlopen, en wij bevestigen de onze liever schriftelijk dan dat wij de paklijst van een concurrent overnemen.
Montage: van acht 314 Ah-cellen naar een werkend 25,6 V-pack
- Controleer de cellen voordat er iets wordt vastgeschroefd. Vergelijk de rustspanning en de interne weerstand van alle 8 de cellen en breng ze op een gemeenschappelijke ladingstoestand. Controleer bij cellen van de MB31-klasse ook welke poolversie u daadwerkelijk hebt ontvangen — vlak of pool — voordat de busbars uit de zak komen.
- Isoleer eerst. Epoxy- of vezelplaten tussen het celblok en de stalen behuizing, scheiders tussen de cellen. Stalen behuizingen en aluminium celbehuizingen mogen nooit alleen op de eigen folie van de cel vertrouwen.
- Stel het blok op in de gekozen geometrie — plat of 4×2 — en comprimeer het gelijkmatig. Prismatische LFP-cellen vragen een matige, gelijkmatige compressie, geen maximale kracht — het handboek van de cel noemt de aanbevolen kracht voor uw exacte celmodel. De aanhaalmomenten komen uit dezelfde handleiding; er bestaat geen universele waarde.
- Sluit de meetverbindingen aan vóór het stroompad. Monteer de meetprint of balanceerkabelboom vanaf B0 omhoog en controleer dat alle 9 de aftakkingen in volgorde uitlezen voordat een busbar stroom voert.
- Schroef de busbars in volgorde vast — 7 verbindingen, polariteit tweemaal gecontroleerd. Werk van de min van cel 1 naar de plus van cel 2 en verder door de rij; controleer bij een indeling van 4×2 de polariteit van de rijspringende verbinding twee keer met een meter voordat u haar vastschroeft.
- Bedraad het hoofdstroompad van de BMS en de beveiliging. B− naar de min van de eerste cel, P− naar buiten naar de aansluiting op het deksel, zekering of automaat in de hoofdlijn, daarna de P+-aansluiting. Controleer dat de BMS wakker wordt en alle 8 de celspanningen uitleest voordat het deksel erop gaat.
- Bewaak de eerste volledige cyclus, sluit daarna af en leg de opbouw vast. Volg de spanning per cel op de app of het display tijdens de eerste lading — bij een pack van 8,0 kWh duurt de eerste cyclus langer dan bij de opbouw van 280 Ah, en geduld hier is wat een afgestemd pack scheidt van een garantieretour. Noteer celpartij, BMS-model en instellingen op het opbouwblad.
Een noodzakelijk woord over wie dit moet doen: een pack van 25,6 V en 314 Ah slaat circa 8,0 kWh op en kan zeer hoge kortsluitstromen leveren. De montage hoort bij opgeleide technici met geïsoleerd gereedschap. Beschikt uw bedrijf daar niet over, koop dan in plaats daarvan de kant-en-klare accu — dat is het eerlijke advies.
Waar een zelfgebouwd pack van 8,0 kWh zijn geld verdient
- Stroom voor de watersport van 24 V, lange autonomie — grotere zeil- en werkboten waarop 8,0 kWh uit één pack een parallelle bank van 24 V overbodig maakt; zie onze pagina stroom voor de watersport
- Off-grid-huishoudens en kleine bedrijven — omvormers van 3–6 kW met circa 12% meer nachtelijke autonomie dan dezelfde bank van 280 Ah; zie onze pagina off-grid stroom
- Opslag voor kleine bedrijven met hogere capaciteit — winkels en werkplaatsen, waar de geometrie van 4×2 als één vloerkast past en op capaciteit wordt verkocht
- Productlijnen van assemblagebedrijven — één accubakplatform, twee capaciteitsvarianten: het gemeenschappelijke van de kit houdt de voorraad behuizingen enkelvoudig, terwijl de catalogus van 24 V zowel packs van 280 Ah als van 314 Ah aanbiedt
OEM / ODM: uw merk, uw specificatie
Het kitformaat bestaat voor kopers die onder hun eigen naam verkopen. De OEM-opties omvatten de kleur van de behuizing, uw logo en labels, handleidingen en verpakking; de configuratieopties omvatten de indeling van de behuizing, de BMS-familie en stroomklasse, de aansluitingsindeling, het display en — bij Niveau 3 — het celmodel waar de kit omheen is gebouwd. Voor volumeprogramma’s kunnen de maten van de behuizing volgens een projectspecificatie worden gemaakt in plaats van uit het standaardbereik te komen.
Onze rol in dat proces is die van leverancier en sourcing- en OEM/ODM-coördinatiepartner: de eisen worden in een schriftelijke specificatie bevestigd, afgestemd op de leveringsmogelijkheden van onze partners, en de afgesproken controlepunten en documenten worden aan de exportzijde afgehandeld. De specificatie die in uw orderdocument is bevestigd, is wat de zending bindt — niet deze webpagina; daarom is elk variabel onderdeel hierboven gemarkeerd als «per bestelling bevestigd». Begin bij onze pagina over OEM- & ODM-coördinatie of de OEM / ODM RFQ-checklist als u de volledige documentenlijst wilt.
Wat u ons stuurt voor een offerte
- Niveau — alleen accubak, accubak + BMS, of compleet met cellen
- Indeling — platte configuratie of 4×2, plus de maximale maten van de inbouwruimte
- Celmodel en poolversie — de exacte cellen van 314 Ah die u gaat monteren, versie met vlakke pool of met pool (of vraag ons ze onder Niveau 3 te leveren)
- BMS-stroomklasse en uw omvormer of belasting — grootte van de omvormer en het piekvermogen, zodat 200 A, 250 A of 300 A aan het werkelijke gebruik wordt bevestigd; vermeld het merk van de omvormer als hij CAN-communicatie met de accu nodig heeft
- Aantal en bestemming — een voorbeeldkit ter beoordeling, of uw verwachte reguliere volume, plus de bestemmingshaven
Een logistiek voordeel dat het plannen waard is: Niveau 1 en 2 bevatten geen cellen en reizen dus als gewone vracht — geen gevaarlijke-goederenvervoer voor lithiumaccu’s. Veel kopers verschepen kits per standaardvracht en betrekken de cellen via een aparte, geoptimaliseerde route; Niveau 3 reist als gereguleerde lithiumvracht, net als elke celzending. De exacte verpakkingsmaten en -gewichten voor uw configuratie staan in de offerte.
Verwante lectuur voordat u een aanvraag doet: de BMS-keuzegids voor het dimensioneren van de print, en de rest van deze serie hieronder.
Veelgestelde vragen
Bestaat er een speciale accubak voor 314 Ah waarnaar ik moet zoeken?
Eigenlijk niet — en dat is precies het punt van deze pagina. De cellen van 314 Ah hebben de voetafdruk van de 280-klasse behouden, dus beoordelen de gevestigde kitleveranciers één behuizing voor beide: een officiële pagina voor een 24V-kit vermeldt de passing als “suitable for holding 280Ah to 314Ah LiFePO4 battery cells”. Een verkoper die een speciale accubak alleen voor 314 Ah tegen een meerprijs presenteert, moet een fysiek verschil kunnen noemen; is het antwoord een andere sticker, koop dan de gedeelde behuizing.
Wat win ik er concreet mee ten opzichte van de 280 Ah-kit?
Circa 0,86 kWh meer nominale energie — 8,0 kWh tegenover 7,2 kWh — in de identieke voetafdruk, indeling, montage en behuizingsvoorraad. De winst is autonomie en een variant met hogere capaciteit voor uw catalogus, geen ander productplatform. Al het andere — de keuze plat of 4×2, de BMS-klassen, de communicatieopties — is dezelfde discipline als bij de opbouw van 280 Ah.
Kan ik cellen van 280 Ah en 314 Ah in één pack mengen?
Nee. Cellen in een seriestring moeten van hetzelfde model en dezelfde partijklasse zijn; capaciteiten mengen garandeert dat de kleinere cellen aan beide uiteinden van elke cyclus worden overbelast, terwijl de BMS alleen het stringgemiddelde per aftakking ziet. Bouw packs van 280 Ah of packs van 314 Ah — de kit ondersteunt beide, de string mag het niet.
Platte indeling of 4×2 — geldt hier dezelfde keuze?
Precies dezelfde, want het is dezelfde accubakfamilie: de platte configuratie (circa 600 mm lang, smalle breedte) past in lange ruimten in boten, de 4×2 (circa 390 × 350 mm) in vierkante installaties op de grond. Meet de ruimte, vermeld de maximale lengte × breedte × hoogte in uw aanvraag, en de indeling volgt vanzelf — alleen uw hoogte kan de uiteindelijke tekening nog veranderen, omdat de gepubliceerde hoogtes van leveranciers variëren van 285 tot 300 mm.
Doet de poolversie van de MB31 ertoe?
Ja, meer dan enig ander detail op deze pagina. De EVE MB31 bereikt de markt als cel met vlakke polen voor laserlassen en als zelfbouwversie met gelaste M6-polen (enkele of dubbele draad). De busbars, het aanhaalmoment en het materiaal verschillen. Vermeld bij uw aanvraag welke versie uw cellen zijn; koopt u cellen en kit samen onder Niveau 3, dan bevestigen wij de combinatie in de orderspecificatie.
Welke BMS-stroomklasse heb ik nodig?
Begin bij uw omvormer, niet bij de cellen. Bij 25,6 V levert een BMS van 200 A circa 5,12 kW, 250 A circa 6,4 kW en 300 A circa 7,68 kW. Dimensioneren boven het vermogensplafond van de omvormer koopt niets; dimensioneren eronder beperkt het systeem of schakelt het uit onder belasting. Het laden is de andere helft van de vraag — de print beoordeelt beide richtingen, dus vermeld naast de omvormer ook uw laadbron.
De zelfbouwkit-serie
Deze pagina is het model van 25,6 V 314 Ah uit een serie zelfbouwkits met acht modellen: 12,8 V 100 Ah / 280 Ah / 314 Ah (4S), 25,6 V 280 Ah / 314 Ah (8S) en 51,2 V 100 Ah / 280 Ah / 314 Ah (16S). Elk model krijgt een eigen pagina omdat de behuizingen, celfamilies en montagedetails echt verschillen. De andere zeven modellen uit de serie: de zelfbouwkit 12,8 V 100 Ah, de zelfbouwkit 12,8 V 280 Ah, de zelfbouwkit 12,8 V 314 Ah, de zelfbouwkit 25,6 V 280 Ah, de zelfbouwkit 51,2 V 100 Ah, de zelfbouwkit 51,2 V 280 Ah en de zelfbouwkit 51,2 V 314 Ah. Het volledige productassortiment staat op Producten. De Engelstalige versie van deze pagina: 25.6V 314Ah DIY LiFePO4 Battery Kit.
Vraag een offerte aan voor deze kit: Start een aanvraag voor DIY-Kit-24V314 · WhatsApp: +86 159 8945 0735
Share This Article
