Share This Article
Zestaw DIY 8S do ogniw klasy 314 Ah: ta sama rodzina obudów co nasz zestaw 280 Ah — znamionowana na zakres 280–314 Ah — z inteligentnym BMS i kompletnym zestawem akcesoriów do pryzmatycznych ogniw LiFePO4 klasy MB31. Dostarczany jako zestaw do samodzielnego montażu, pod Twoją marką.
Czy zestaw DIY 25,6 V 314 Ah naprawdę istnieje? Tak — sprawdziliśmy
Ta strona istnieje, bo pytanie jest zasadne. Gdy badaliśmy ten format, zadanie weryfikacyjne było bezpośrednie: czy zestaw 24 V 314 Ah to rzeczywisty produkt rynkowy, czy tylko pudełko 280 Ah z naklejką 314 Ah? Odpowiedź, ze stron samych wytwórców: jest rzeczywisty, a jego główną formą jest obudowa wspólna. Ogniwa 314 Ah (EVE MB31, CATL 314 Ah, Hithium 314 Ah, CALB 314 Ah) zachowały ślad klasy 280 — ok. 174 × 72 × 207 mm — więc uznani dostawcy zestawów znamionują jedną obudowę na cały zakres: wiodący wytwórca wypisuje swój zestaw 24 V w sklepie na 280/314 Ah, a w instrukcji na 280/302/304/306/314 Ah, i ten sam wytwórca opublikował film z budowy, w którym osiem ogniw CALB 314 Ah montowanych jest właśnie w tej obudowie jako pakiet 24 V 314 Ah. Gotowe pudełko 24 V MB31 innego wytwórcy wypisuje jako wspierane ogniwa EVE 280/304/306/314, CATL 302 i Hithium 280/314.
Prawdziwie dedykowane obudowy „tylko 314 Ah” są wyjątkiem, a nie regułą — kilka istnieje (jedna metalowa obudowa sprzedawana konkretnie jako zestaw 24 V 314 Ah mierzy ok. 465 × 450 × 270 mm), ale wolumen rynku to obudowa wspólna. Uczciwym argumentem handlowym tego zestawu jest więc kompatybilność 314 Ah w tej samej obudowie: jedna platforma obudowy, jeden zestaw akcesoriów, jeden ślad montażu — i wybór ogniw 280 Ah albo 314 Ah w środku. Cztery dodatkowe punkty klasy pojemności kupują ok. 12% więcej energii (ok. 8,0 kWh wobec ok. 7,2 kWh) bez przeprojektowywania czegokolwiek wokół pakietu. Każdą ofertę sugerującą, że musisz dopłacić za specjalne pudełko 314 Ah, warto zapytać, co fizycznie się w nim różni.
Zestaw dostarczamy w trzech wariantach. Rynek używa luźnych określeń w rodzaju „kompletny zestaw” wobec wszystkich trzech, dlatego każdy wariant definiujemy przez to, co fizycznie znajduje się w pudełku:
| Wariant | Co jest w pudełku | Co zapewniasz Ty |
|---|---|---|
| 1 — Zestaw z samą obudową | Stalowa obudowa i zestaw akcesoriów: szyny szeregowe, płytki pomiarowe lub wiązka balansująca, zestaw izolacji, zaciski główne, osprzęt zabezpieczający, elementy złączne | Twoje ogniwa i Twój własny BMS |
| 2 — Zestaw obudowa + BMS (oferta standardowa) | Wszystko z wariantu 1 oraz dopasowany inteligentny BMS 8S. To jest konfiguracja, którą mają na myśli oferty z hasłem „Battery Case + BMS + Accessories (Cells Not Included)” | Twoje ogniwa |
| 3 — Kompletny zestaw z ogniwami | Wszystko z wariantu 2 oraz 8 dobranych ogniw klasy A 314 Ah modelu potwierdzonego w zamówieniu | Tylko montaż |

Jeśli potrzebujesz tylko samej płytki zabezpieczającej, zobacz nasze samodzielne inteligentne płytki BMS. Jeśli wolisz w ogóle nie montować, gotowe produkty znajdziesz w naszej gamie baterii LiFePO4 24 V, a przegląd w przewodniku po serii baterii LiFePO4 24 V.
Referencyjna konfiguracja standardowa
Poniższa tabela to konfiguracja referencyjna, od której zaczyna większość kupujących. Wymiary są wspólnym zakresem dwurzędowym obudów 280/314 — celowo tym samym zakresem co zestaw 25,6 V 280 Ah, a nieliczne obudowy dedykowane pod 314 są odnotowane osobno, zamiast być wmieszane.
| Pozycja | Konfiguracja referencyjna | Podstawa |
|---|---|---|
| Format pakietu | 8S (8 × ogniwa 3,2 V), nominalnie 25,6 V; ok. 8,0 kWh przy ogniwach 314 Ah | Ustalone konstrukcją zestawu |
| Format obudowy | Obudowa stalowa, układ dwurzędowy 4×2, z rodziny obudów znamionowanej na zakres 280–314 Ah | Opcja — patrz matryca poniżej |
| Rozmiar obudowy, zakres referencyjny | Dwurzędowa obudowa wspólna ok. 396–465 × 402–450 × 246–273 mm (nieliczne obudowy dedykowane pod 314 mieszczą się w górnej części tego pasma) | Zakres referencyjny — dokładny rysunek i układ potwierdzane przy zamówieniu |
| Układ ogniw | Dwurzędowy 4 × 2 z płytami dociskowymi | Ustalone konstrukcją zestawu |
| BMS (warianty 2/3) | Inteligentny BMS 8S, klasa prądu ciągłego 200 A, monitoring przez Bluetooth; CAN / RS485 tam, gdzie system tego potrzebuje | Rodzina marki i model potwierdzane przy zamówieniu |
| Zabezpieczenie główne | Bezpiecznik lub wyłącznik dobrany do klasy BMS | Wartość znamionowa i typ dla zestawu — potwierdzane dla danej konfiguracji |
| Wyświetlacz | LCD w niektórych konfiguracjach z BMS; nie występuje w wariancie z samą obudową | Dla zestawu — potwierdzane przy zamówieniu |
| Zaciski główne | Para zacisków P+ / P− dobrana do klasy prądowej | Potwierdzane dla danej konfiguracji |
Opcje konfiguracji — nic nie jest zablokowane
| Wymiar | Opcje | Uwagi |
|---|---|---|
| Wariant dostawy | Sama obudowa / obudowa + BMS / obudowa + BMS + ogniwa | Patrz tabela wariantów powyżej |
| Podstawa obudowy | Wspólna rodzina obudów 280/314 (główny nurt rynku) / nieliczne projekty obudów dedykowanych pod 314, gdy projekt taką określa | Podaj preferencję w zapytaniu; rysunek jest tak czy inaczej potwierdzany przy zamówieniu |
| Układ obudowy | Dwurzędowy 4×2 jako referencja; płaski jednorzędowy tam, gdzie używana jest płaska obudowa rodziny 280 Ah | Wybieraj według przestrzeni, którą pakiet ma zająć |
| Ogniwa w zestawie (wariant 3) | EVE MB31, CATL 314 Ah, Hithium 314 Ah, CALB 314 Ah | Forma zacisków potwierdzana względem fizycznej partii |
| Powrót do 280 Ah | Ten sam zestaw przyjmuje całą rodzinę klasy 280 Ah (LF280K i odpowiedniki) | Jedna platforma obudowy obejmuje oba warianty Twojej linii produktowej — patrz strona zestawu 280 Ah |
| Rodzina BMS | JK (platforma 3–8S, aktywne balansowanie, wbudowany Bluetooth) / JBD (platforma 8–24S, balansowanie pasywne, opcje UART / RS485 / CAN) / Daly (klasyczne linie pasywne 7–17S albo linia z aktywnym balansowaniem) | Opcje kategorialne — marka i model w Twoim zestawie są potwierdzane pisemnie przy zamówieniu, nigdy nie są zakładane z góry |
| Prąd ciągły BMS | Klasa 100 A / 150 A / 200 A | Dobieraj według falownika, sterownika silnika i profilu obciążenia, nie według etykiety ogniwa |
| Balansowanie | Aktywne 1 A lub 2 A albo pasywne, zależnie od rodziny BMS | Aktywne balansowanie zarabia na siebie przy ogniwach dużego formatu |
| Komunikacja | Monitoring w aplikacji przez Bluetooth; RS485 i CAN jako opcje platformy BMS | Nazwij każdy falownik lub sterownik, który ma rozmawiać z pakietem, aby dopasowanie protokołu było potwierdzone, a nie tylko oczekiwane |
| Wyświetlacz | LCD / brak | „Brak” dotyczy wariantu z samą obudową |
| Maty grzewcze | Opcjonalny dodatek | Nie są wyposażeniem standardowym. Dodaj je, jeśli pakiet będzie ładowany poniżej 0 °C; to coś innego niż niskotemperaturowe zabezpieczenie ładowania w BMS |
| Wygląd OEM | Kolor obudowy, Twoje logo i etykiety, tabliczka znamionowa, instrukcja i opakowanie | Patrz sekcja OEM / ODM |
Kompatybilność ogniw: modele 314 Ah zweryfikowane względem śladu
314 Ah to klasa pojemności, nie standard mechaniczny — te ogniwa pasują do rodziny obudów 280 Ah dlatego, że główni wytwórcy, podnosząc pojemność, zachowali kopertę. Powszechnie dostępne modele 314 Ah:
| Ogniwo | Pojemność | Rozmiar (Dł. × Gr. × Wys., mm) | Zaciski |
|---|---|---|---|
| EVE MB31 | 314 Ah | 173,7 × 71,7 × 207,2 (z zaciskami) | Zaciski płaskie do spawania laserowego (wykonanie katalogowe); wersje na rynek DIY ze spawanymi sworzniami M6 lub dwugwintowymi M6 |
| CATL 314 Ah | 314 Ah | 174,26 × 71,65 × 207,2 (z zaciskami) | Sworzeń M6 spawany laserowo |
| Hithium 314 Ah | 314 Ah | 174,7 × 71,65 × 207,11 | Sworzeń M6 (wersja na rynek DIY) |
| CALB 314 Ah | 314 Ah | Ta sama rodzina śladu (ok. 173,9 × 71,7 × ok. 207) | Potwierdzane względem fizycznej partii |
| Rodzina klasy 280 Ah (dla odniesienia) | 280 Ah | 173,7–174,7 × 71,55–72,0 × 207,1–207,5 | Wersje ze sworzniem M6; forma zacisków REPT różni się zależnie od źródła |
Zasada kompatybilności jest mechaniczna, nie handlowa: ogniwo pasuje, jeśli jego ślad mieści się w powyższej rodzinie oraz jego forma zacisków odpowiada rozwierceniu szyn. Zwróć szczególną uwagę na wiersz EVE MB31 — to samo ogniwo trafia na rynek DIY z prostymi zaciskami płaskimi albo ze spawanymi sworzniami M6, zależnie od kanału, a te wymagają innego osprzętu szyn. Prześlij w zapytaniu dokładny model ogniwa oraz jego wersję zacisków, a dopasowanie potwierdzimy na piśmie. Jeśli wciąż wybierasz ogniwa, nasz przewodnik o doborze ogniw LiFePO4 do montażu pakietów oraz gama pryzmatycznych ogniw 280 Ah / 314 Ah są właściwymi punktami startu; ogniwa są także wypisane na naszej hurtowej stronie ogniw.
Co zawiera zestaw akcesoriów

- 7 miedzianych szyn szeregowych — pakiet 8S potrzebuje jednego połączenia na każde złącze ogniw, czyli liczby ogniw w szeregu minus jeden; w układzie 4×2 jedno połączenie biegnie między rzędami, a jego forma jest częścią potwierdzenia układu
- Zestaw szyn przyłączeniowych BMS — połączenia toru głównego między blokiem ogniw, BMS a zaciskami (osobny zestaw od połączeń szeregowych)
- Płytki pomiarowe albo wiązka przewodów balansujących — dwie rynkowe formy tego samego zadania: doprowadzenie 9 odczepów pomiarowych (B0–B8) do BMS we właściwej kolejności
- Zaciski główne P+ / P−, dobrane do klasy prądowej
- Bezpiecznik lub wyłącznik toru głównego, o wartości znamionowej dla konfiguracji zestawu
- Wyświetlacz tam, gdzie potwierdzony zestaw go zawiera
- Zestaw izolacji — płyty epoksydowe / włókniste między ogniwami a obudową, podkładki EVA między ogniwami
- Pakiet elementów złącznych — śruby zacisków, wkręty obudowy i pokrywy
Dokładne liczby elementów izolacji i złącznych wynikają z listy materiałowej obudowy z Twojego zamówienia i są wypisane w potwierdzeniu zamówienia — dostawcy bardzo różnią się tymi liczbami, a my wolimy potwierdzić nasze na piśmie, niż kopiować listę pakowania konkurencji.
Montaż: osiem ogniw 314 Ah w działający pakiet 25,6 V
- Sprawdź ogniwa, zanim cokolwiek przykręcisz. Porównaj napięcie spoczynkowe i rezystancję wewnętrzną wszystkich 8 ogniw i sprowadź je do wspólnego stanu naładowania. Przy ogniwach klasy MB31 zweryfikuj także, którą wersję zacisków faktycznie otrzymałeś — płaską czy sworzniową — zanim szyny wyjdą z worka.
- Najpierw izolacja. Płyty epoksydowe lub włókniste między blokiem ogniw a stalową obudową, separatory między ogniwami. Stalowe obudowy i puszki ogniw pryzmatycznych nigdy nie mogą polegać wyłącznie na własnej folii ogniwa.
- Ustaw układ pod równomiernym dociskiem. Zbuduj najpierw każdy rząd czterech jako dociśniętą jednostkę, potem połącz rzędy. Ogniwa pryzmatyczne LFP chcą umiarkowanego, równomiernego docisku, a nie maksymalnej siły. Momenty dokręcania pochodzą z instrukcji wytwórcy ogniw dla Twojego dokładnego modelu i są podane w dokumentacji zestawu; nie istnieje uniwersalna liczba.
- Podłącz obwody pomiarowe przed torem mocy. Zamontuj płytki pomiarowe lub wiązkę balansującą od B0 w górę i zweryfikuj, że każdy odczep odczytuje się w kolejności — w układzie dwurzędowym podwójnie sprawdź odczepy przechodzące między rzędami, zanim którakolwiek szyna poprowadzi prąd.
- Przykręć szyny szeregowe po kolei — 7 połączeń, biegunowość sprawdzona dwukrotnie. Pracuj od minusa ogniwa 1 do plusa ogniwa 2 i dalej, sprawdzając biegunowość na każdym kroku miernikiem, a nie okiem. Połączenie między rzędami to krok, w którym zdarzają się pomyłki biegunowości; zmierz je dwukrotnie.
- Okabluj tor główny BMS i zabezpieczenie. B− do minusa pierwszego ogniwa, P− na zewnątrz do zacisku obciążenia, bezpiecznik lub wyłącznik w linii głównej, potem zacisk P+. Potwierdź, że BMS budzi się i odczytuje wszystkie 8 napięć ogniw, zanim założysz pokrywę.
- Nadzoruj pierwszy pełny cykl. Obserwuj napięcia poszczególnych ogniw w aplikacji lub na wyświetlaczu przez pierwsze ładowanie — pierwszy cykl 8,0 kWh jest długi, a ogniwo, które tu ucieka, taniej naprawić przy stole montażowym, a drożej znaleźć w łodzi klienta albo wózku magazynowym.
- Zamknij i zapisz konstrukcję. Zapisz na karcie budowy partię ogniw, model BMS, ustawienia i układ. Ten zapis upraszcza rozmowy gwarancyjne i powtarzalne zamówienia.
Konieczne słowo o tym, kto powinien to robić: pakiet 25,6 V 314 Ah magazynuje ok. 8 kWh i może oddać bardzo wysokie prądy zwarciowe. Montaż należy do przeszkolonych techników pracujących narzędziami izolowanymi. Jeśli Twój zakład ich nie ma, kup gotową baterię — to uczciwa rekomendacja.
Gdzie pakiet DIY 8,0 kWh zarabia na siebie
- Morskie systemy 24 V na szczycie gamy — banki pokładowe na większych jednostkach, gdzie dodatkowe 0,8 kWh względem konstrukcji 280 Ah to kolejny wieczór autonomii bez drugiego pakietu; zobacz naszą stronę zasilania morskiego
- Konwersje transportu bliskiego — sprzęt trakcyjny 24 V, w którym dłuższe zmiany między ładowaniami same wyceniają wariant 314 Ah; zobacz transport bliski
- Pojazdy ekspedycyjne i użytkowe — kampery ciężarowe i pojazdy serwisowe, których obciążenia falowników 24 V pracują długie godziny
- Linie produktowe monterów — jedna platforma obudowy, dwa warianty pojemności: zapas obudów pozostaje jeden, a katalog oferuje gotowe pakiety zarówno 280 Ah, jak i 314 Ah
OEM / ODM: Twoja marka, Twoja specyfikacja
Format zestawu istnieje dla kupujących, którzy sprzedają pod własną nazwą. Opcje OEM obejmują kolor obudowy, logo i etykiety znamionowe, instrukcje i opakowanie; opcje konfiguracyjne obejmują układ obudowy, rodzinę i klasę prądową BMS, układ zacisków, wyświetlacz oraz — w wariancie 3 — model ogniw, wokół którego zestaw jest zbudowany. Przy programach wolumenowych wymiary obudowy mogą powstać według specyfikacji projektu zamiast standardowego typoszeregu.
Nasza rola w tym procesie to koordynacja: wymagania są potwierdzane w pisemnej specyfikacji, zestawiane z możliwościami partnerów produkcyjnych, a uzgodnione punkty kontrolne i dokumenty obsługujemy po stronie eksportu. To specyfikacja potwierdzona w dokumencie zamówienia wiąże dostawę — a nie ta strona internetowa, dlatego każda zmienna pozycja powyżej jest oznaczona jako „potwierdzana przy zamówieniu”. Zacznij od naszej strony koordynacji OEM i ODM albo listy kontrolnej zapytania ofertowego OEM / ODM, jeśli chcesz pełną listę dokumentów.
Co przesłać nam do wyceny
- Wariant — sama obudowa, obudowa + BMS albo komplet z ogniwami
- Model ogniwa i wersja zacisków — dokładne ogniwa 314 Ah, które zamontujesz, w wersji z zaciskami płaskimi lub sworzniowej (albo poproś nas o ich dostawę w wariancie 3)
- Układ i przestrzeń instalacyjna — z długością × szerokością × wysokością, w której pakiet ma się zmieścić
- Klasa prądowa BMS i partnerzy systemowi — model falownika lub sterownika silnika, aby klasa prądowa i ewentualny protokół CAN / RS485 były potwierdzone względem Twojego rzeczywistego sprzętu
- Ilość i miejsce przeznaczenia — zestaw próbny do oceny albo przewidywany stały wolumen, plus port przeznaczenia
Jedna zaleta logistyczna, wokół której warto planować: warianty 1 i 2 nie zawierają ogniw, więc wysyłane są jako ładunek ogólny — bez frachtu towarów niebezpiecznych dla baterii litowych. Wielu kupujących wysyła zestawy standardowym frachtem, a ogniwa pozyskuje osobną, zoptymalizowaną trasą; wariant 3 wysyłany jest jako regulowany ładunek litowy, jak każda przesyłka ogniw. Dokładne wymiary pakowania i masy Twojej konfiguracji są podane w wycenie.
Lektura powiązana przed zapytaniem: przewodnik doboru BMS do wymiarowania płytki oraz reszta tej serii poniżej.
Najczęstsze pytania
Czy zestaw 314 Ah to tylko pudełko 280 Ah z inną etykietą?
Obudowa jest wspólna — ta część jest prawdziwa, i jest prawdziwa na całym rynku, nie tylko tutaj. Ogniwa 314 Ah zostały zaprojektowane w ślad klasy 280, więc wytwórcy znamionują jedną obudowę dla obu i mówią to na własnych stronach. To, co wspólne nie jest, to pakiet, który budujesz: ogniwa 314 Ah dają w tym formacie ok. 8,0 kWh wobec 7,2 kWh, przy innych modelach ogniw, wersjach zacisków i punktach cenowych. Zadaniem zestawu jest być opisanym wokół ogniw, które faktycznie montujesz — dlatego model ogniwa i wersja zacisków są pozycjami potwierdzenia zamówienia.
Czy dedykowane obudowy 314 Ah w ogóle istnieją?
Kilka. Znaleźliśmy niewielką liczbę obudów sprzedawanych konkretnie jako zestawy 24 V 314 Ah (jedna mierzy ok. 465 × 450 × 270 mm) obok głównego nurtu obudów wspólnych, a co najmniej jedna oferta drukuje swoje wymiary w innej kolejności osi (270 × 465 × 450), co jest przypomnieniem, by potwierdzać rysunek, a nie tylko liczby. Jeśli Twój projekt określa obudowę dedykowaną, nazwij ją w zapytaniu, a zostanie wyceniona jako taka; w przeciwnym razie wspólna rodzina obudów jest wyborem wartościowym.
Czy mogę mieszać ogniwa 280 Ah i 314 Ah w jednym pakiecie?
Nie. Ogniwa w szeregu muszą być tego samego modelu i klasy partii; mieszanie pojemności gwarantuje, że mniejsze ogniwa są przeciążane na obu końcach każdego cyklu, podczas gdy BMS widzi tylko napięcia na odczepach. Buduj pakiety 280 Ah albo pakiety 314 Ah — zestaw wspiera oba, szereg — nie.
Czy wersja zacisków MB31 ma znaczenie?
Tak, większe niż jakikolwiek inny szczegół na tej stronie. EVE MB31 trafia na rynek jako ogniwo z zaciskami płaskimi do spawania laserowego oraz jako wersja DIY ze spawanymi sworzniami M6 (jedno- lub dwugwintowymi). Szyny, momenty i osprzęt się różnią. W zapytaniu określ, którą wersją są Twoje ogniwa; jeśli kupujesz ogniwa i zestaw razem w wariancie 3, dopasowanie potwierdzamy w specyfikacji zamówienia.
Czy muszę kupić BMS od Was?
Nie. Wariant 1 to sama obudowa właśnie dla kupujących z własną platformą BMS. Prosilibyśmy jedynie o informację, jaką płytkę planujesz zamontować: pozycja montażu BMS w obudowie i wycięcie na wyświetlacz są układane wokół klasy płytki, a taniej jest potwierdzić to dopasowanie na papierze, niż odkryć je przy stole montażowym.
Czy mata grzewcza jest w zestawie?
Nie — maty grzewcze są opcjonalnym dodatkiem, potwierdzanym przy zamówieniu, i mówimy to wprost, bo niektóre oferty sugerują co innego. Dodaj je, jeśli gotowy pakiet będzie ładowany poniżej 0 °C. To coś innego niż niskotemperaturowe odcięcie ładowania w BMS, które jest ustawieniem ochronnym samej płytki.
Seria zestawów DIY
Ta strona dotyczy modelu 25,6 V 314 Ah z ośmiomodelowej serii zestawów DIY: 12,8 V 100 Ah / 280 Ah / 314 Ah (4S), 25,6 V 280 Ah / 314 Ah (8S) oraz 51,2 V 100 Ah / 280 Ah / 314 Ah (16S). Każdy model ma własną stronę, ponieważ obudowy, rodziny ogniw i szczegóły montażu naprawdę się różnią. Pozostałe siedem modeli serii: zestaw DIY 25,6 V 280 Ah, zestaw DIY 12,8 V 314 Ah, zestaw DIY 12,8 V 280 Ah, zestaw DIY 12,8 V 100 Ah, zestaw DIY 51,2 V 314 Ah, zestaw DIY 51,2 V 280 Ah oraz zestaw DIY 51,2 V 100 Ah. Pełna gama produktów znajduje się na stronie Products.
Wersja angielska tej strony: 25.6V 314Ah DIY kit (English).
Poproś o wycenę tego zestawu: Złóż zapytanie DIY-Kit-24V314 · WhatsApp: +86 159 8945 0735
Share This Article
